Objavujte krásy jedného z najkrajších a najrozľahlejších Baleárskych ostrovov! Menorca je práve druhým najväčším Baleárskym ostrovom. Od Malorky sa nachádza približne 40 km severozápadne. Je to ostrov bez typického turistického ruchu aj v čase najväčšej letnej sezóny. Práve preto je tu aj mnoho nedotknutých, neudržiavaných miest. Presne tak, ako ich sama príroda stvorila. Aj napriek tomu tejto oblasti dominujú nádherné miesta pre dovolenku vašich snov. Vitajte na Menorce!

Na Menorce prevláda príjemná subtropická klíma. To znamená, že letá sú suché a horúce s dennými teplotami okolo 33 °C. Ak vás slnečná Menorca zláka na tohtoročnú dovolenku práve sem, užite si tento baleársky pokoj naplno. Prijímajte z každého miesta pozitívnu energiu tak, aby ste jej mali dosť, aj keď sa z Menorcy vrátite do svojho zabehnutého každodenného stereotypu. Menorca je oblasťou s príjemnou a bohatou flórou, ktorá pôsobí ako príjemný balzam na dušu a rozbúrené ľudské emócie. Najkrajšími a najvzácnejšími kvetinami sú tu Dafne a Socarel. Prevláda tu mnoho olivových a píniových hájov a desiatky liečivých rastlín.

Menorca je známa viac než 70 zálivmi, z ktorých ani nie polovica je udržiavaná a sprístupnená verejnosti. Ostatné oblasti sú buď súkromné, alebo panensky krásne a nedotknuté. Na miestach, kde sa dá bezpečne okúpať, prevládajú mierne zvažujúce piesočnaté pláže. Turisti na Menorce si najviac užívajú plávanie, šnorchlovanie a potápanie. Samozrejme, že aj tu je nespočetné množstvo wellness a kozmetických centier. Tie sú zväčša súčasťou najlukratívnejších a najlepšie vybavených hotelových rezortov. Tieto špičkové služby sa okamžite odrazia aj v cene pobytu. Na Menorcu si treba dosť našetriť!

Prehliadky a prechádzky po Menorce

Ak sem prichádzate za zábavou a rušným nočným životom, navštívte VIP bary a diskotéky v prístave Ciutadelly. Za príjemnou, relaxačnou atmosférou sa turisti aj niekoľkokrát vracajú na pláž Playa de Cavalleria. Voda je tu teplá a čistá, pláž komfortná a tichá. Úžasným a fascinujúcim miestom je napríklad aj Necrópolis de Cala Morell. Ide o nádherné historické jaskyne, roztrúsené po stenách útesov. Naskytne sa vám tu ohromný pohľad na more a rozhodne si aj tento výlet budete pochvaľovať. Obľúbené miesto na prehliadku a vychádzku je Palacio Salort. Historickú budovu zo 17. storočia a terajšiu radnicu lemujú postranné uličky a tento skvostný zážitok umocňujú udržiavané honosné budovy a výhľad na prístav.

Foto: pixabay.com