Ambicióznych a cieľavedomých žien, ktoré si idú za svojimi snami, pribúda neuveriteľnou rýchlosťou a už nie je vôbec žiadnym prekvapením, keď sa na vysokých, ba dokonca aj čisto technických pozíciách objavujú ženy. Silná túžba o zrovnoprávnenie sa s mužským pohlavím a mať rovnakú šancu, čo sa týka pracovných pozícií, sa začína vyplácať. Pre ženu však môže byť naozaj veľkou výzvou viezť tím ľudí, z ktorých je časť aj mužská. Ako byť čo najlepšia a dokázať, že ste dostali miesto oprávnene?

  1. Vaše skúsenosti

Vysokú, vedúcu pozíciu nezíska nikto bez skúseností či dostatočného vzdelania. Predsa v čele pracovného tímu musí byť niekto, kto dokáže odovzdať čo najlepšie informácie, čo dokáže pomôcť, usmerniť a doviezť svoj tím k požadovaným cieľom. Práve to je vaša zbraň, ktorou ste sa prebojovali až tam, kde ste.

  1. Prirodzený líder

Prirodzený líder sa pozná podľa toho, že sa nespráva nadradene a snaží sa svojmu tímu pomôcť, nie mu hodiť toľko polien pod nohy, koľko sa len dá. Ukázať, že ste súčasťou tímu je ľudské. Nikam sa nedostanete povyšovaním sa, zvyšovaním hlasu či ponižovaním ostatných.

  1. Motivácia

Ako vedúca musíte mať okrem tých „hard“ schopností aj tie „soft“. A teda empatiu, schopnosť prispôsobiť sa a vedieť motivovať. Motivácia zamestnancov sa môže zdať ako veľmi náročnou úlohou, no práve naopak, môže byť veľmi jednoduchá. Niekedy okrem viac peňazí na výplatnej páske môžete motivovať aj slovným ocenením, teambuildingom či menším firemným večierkom. Tak ukážete svojim podriadeným, že sa o nich aj patrične zaujímate.

  1. Neukážte slabosť

Nikto, ani vedúci v práci, nie je dokonalý a neomylný. Aj vy môžete spraviť chybu, ale je ľudské to priznať. Snažte sa však vyvarovať ženským zvykom plakať. Tým ukážete svoju slabosť a len ťažko si svoju silnú osobnosť potom získate späť.

Foto: pixabay.com