Farby, ktoré sa nám páčia a ktoré volíme pri výbere oblečenia by vedeli povedať veľa o našej osobnosti. Preferovaná farba hovorí o tom, akí sme, ako sa správame, akú máme náladu. Alebo minimálne akú náladu sme mali ráno, keď sme sa obliekali. Vystihuje mentálny, fyzický a emocionálny charakter. Budete prekvapení, koľko veľa dokáže povedať obyčajná farba…

ČERVENÁ

Ak je vašou obľúbenou farbou červená, pravdepodobne ste silná osobnosť a nesmierny optimista. Zvyčajne ide o osoby, ktoré sú súťaživé. Majú vysokú mieru sebakontroly a v ťažkých životných fázach si dokážu hravo poradiť. Takíto ľudia disponujú neskutočným charakterom, ale v určitých situáciách dokážu byť na pár minút neobvykle impulzívni. Namiesto diskusie radšej odídu, čo však ale nemusí byť na škodu.

MODRÁ

Vaša osobnosť je čistá a priezračná. Úplne sa odlišuje od červenej alebo oranžovej. Vo svojom živote preferujete pokojnú cestu bez zbytočných komplikácií. Vnútorný pokoj a spokojnosť sa občas môžu zmeniť na samotu. Nemajte ale strach! Vždy budete obklopení dobrými ľuďmi, na ktorých sa v ťažkých chvíľach môžete obrátiť. Všetko, čo si naplánujete, musí byť dokonale dokončené, takže pre zamestnávateľov predstavujete ideálnych pracovníkov. Zlou vlastnosťou je to, že niekedy zabúdate na ostatných a myslíte len na seba. Ste presvedčení, že vaše názory sú najlepšie a nedáte si poradiť. Na tom by ste mohli popracovať.

ZELENÁ

Nech sa deje, čo sa deje, stále budete vyrovnaní so všetkým. Pre pocit bezpečia nevyhnutne potrebujete teplé slnečné dni. Ak sa na chvíľku nachádzate mimo vašej komfortnej zóny, cítite sa byť ohrození. Oceníte, ak je niečo dobre spravené a dokážete pochváliť. Podobne ako stromy v lese, aj vy musíte byť obklopení priateľmi, z ktorých vyžaruje pozitívna energia. Pre vašich priateľov ste ale zdrojom života a pozitívnej energie práve vy. Je to jedna z vašich dominantných povahových čŕt.

ŽLTÁ

Ak by sme mali zvoliť len jedno slovo, ktorým definovať milovníkov farby Slnka, bola by to kreativita. Vo vašom živote úplne absentuje zmysel pre logiku a zákonitosti. Robíte to, čo je užitočné, ste veľmi zručné osobnosti už od útleho detstva. Zdroj inšpirácie prichádza z vášho vnútra a prejavuje sa najmä v situáciách, keď sa vám až tak nedarí. Tieto emócie sa potom odrážajú aj do osobného života a ovplyvňujú osoby, s ktorými sa každodenne stretávate. Preto buďte opatrní a dbajte na to, aby ste nešírili zlú náladu.

ORANŽOVÁ

Pomarančoví ľudia obľubujú, ak môžu byť obklopení veľkým množstvom ľudí. Cítia sa príjemne, ak nie sú sami. Radi spoznávajú nových ľudí, ale sú rovnako tak dobrými a oddanými priateľmi pre tých, ktorých poznajú už nejaký ten piatok. Majú podobný charakter ako ľudia obľubujúci červenú farbu, teda sú súťaživí so športovým duchom. Nikdy nedopustia, aby ich ilúzie vytrhli z reality.

ČIERNA

Čiernoodenci musia mať jednoducho všetko pod kontrolou. Ak majú niečo naplánované, nikto by im do ich plánov nemal zasahovať. Väčšinou dobre vedia, čo robia a ak si nie sú istí, pre istotu sa opýtajú. Sú však emocionálne nestabilní a nevyrovnaní. Nedôverujú ľuďom a ak áno, len veľmi malému okruhu. Tých si však musia vopred preveriť. Rozhodovaním strávia viac času ako bežní smrteľníci. Svoj výber si dokážu dobre zdôvodniť.

RUŽOVÁ

Zo srdca nenávidíte samotu. Pre vašu osobnosť je tým najhorším trestom. Na ľuďoch hľadáte len tie pozitívne vlastnosti, čo ostatných nesmierne teší. Tvárite sa, že ste silní a nič vás len tak nerozhodí. Opak je však pravdou. Ste zraniteľní, len sa to bojíte priznať. Napriek všetkému, ľudia, pre ktorých je ružová nebom i zemou sú nevinné stvorenia a romantické duše. Ich budúcnosť je už vopred naplánovaná. Pozor na ružové okuliare! Občas by bolo dobré dať ich z očí dole. Predídete sklamaniu.

HNEDÁ

Zbožňujete hnedú? V tom prípade ste vytrvalá, stála a húževnatá osobnosť. Váš život je skromný. Často sa dostávate do problémov s peniazmi, a to by ste sa mali snažiť napraviť. Máte dostatok síl na to, aby ste si našli to vaše pravé orechové. Možno je čas zmeniť prácu alebo začať nový projekt, každopádne by ste to mali skúsiť, aby ste sa vymanili z finančných ťažkostí. Ten, kto miluje hnedú je pokorný, vie byť vážny a pokojný. No ak ho chce niekto zmeniť, rýchlo sa rozčúli. Je si totiž istý svojimi predstavami o živote.

FIALOVÁ

Citovo založení ľudia. To sú tí, ktorých farbou života je fialová. Zmysel pre orientáciu im rozhodne nechýba. Poriadkumilovnosť je ich ďalšou silnou stránkou. Sú nervózni, ak upracú a niekto im zasiahne do ich čistého teritória. Mali by sme sa ich báť, ak nás náhodou neznášajú. Pocit nenávisti u fialiek pretrváva dlhšie, než je to obvyklé. Lepšie je byť ticho a súhlasiť s nimi. Ide o urážlivé osoby, ktoré hľadajú pokoj vo svojom vnútri. Pomoc od nich rozhodne neočakávajte.

Foto: pixabay.com