V súčasnej dobe sa na každú z nás kladie veľký tlak v rôznych oblastiach. Nie je tomu inak ani oblasti krásy a módy. Za dôležitú je považovaná nielen štíhla postava, pekná pleť a make-up, ale čoraz viac pozornosti sa venuje práve vlasom. Už od dávnych čias sú vlasy považované za akúsi korunku krásy. Čo teda robiť preto, aby naše vlasy ňou naozaj boli?

Predovšetkým si treba uvedomiť, že niečo sme dostali do vienka od matky prírody. Preto kvalitu vlasov nejakým radikálnejším spôsobom ovplyvniť nemožno. Avšak to ostatné závisí len od nás. Dôležitý je celkový životný štýl, dostatok vitamínov a minerálnych látok a v neposlednom rade samotná starostlivosť o vlasy.

Súčasná doba ponúka množstvo kvalitných kozmetických prípravkov rozdelených podľa najrôznejších kritérií. K dispozícii máme prípravky pre vlasy plné lesku, objemu, farby a života. Šampóny, masky, balzamy, nezmývateľné kúry, spreje, gély sú tu len pre nás. Záleží od každej z nás, koľko času a prostriedkov sme schopné našim vlasom obetovať. Pri výbere správnej kozmetiky nie vždy platí, že vyššia cena predstavuje aj vyššiu kvalitu. Vlasom škodí aj časté umývanie a fénovanie. Tu opäť platí zlaté pravidlo, že menej je niekedy viac.

Čoraz viac odborníkov z oblasti starostlivosti o vlasy sa vracia späť k prírodným prostriedkom. Pre regeneráciu vlasov je vhodná banánová maska raz do týždňa. Pripravíme ju jednoducho. Banán rozmiešame na kašu, pridáme jeden žĺtok a tri alebo štyri lyžičky olivového oleja. Pre lesk a hebkosť vlasov slúži medová maska. Stačí zohriať šálku mlieka a pridať lyžicu medu. V neposlednom rade je nevyhnutná pravidelná návšteva kaderníckeho salónu, kde naozaj môžeme dostať profesionálne rady z prvej ruky, ktoré sú určené pre náš typ vlasov. Skúsený kaderník prispôsobí účes typu tváre a kvalite vlasov. Ak patríte medzi tie ženy, ktoré nerady experimentujú a boja sa zmeny, je tu niečo pre vás. Možno hádate správne – je to ofina. Pri ofine sa medze fantázii nekladú. Dovolené je takmer všetko – decentnosť alebo vyzývavosť, rovnosť či šikmosť.

Voľba je na každej z nás, len je dôležité dodržať niekoľko pravidiel, ktoré sa týkajú typov tváre. Ak ste majiteľka oválnej tváre, gratulujeme, váš výber nie je v žiadnom smere limitovaný. Pri okrúhlej, hranatej a srdcovitej tvári je najlepšie obrátiť sa na skúseného kaderníka. Kaderník vám vytvorí nielen úžasnú ofinku, ale aj prezradí ako sa o ňu starať. Na záver stačí dodať len jedno – starajte sa o vlasy a oni sa vám odmenia!

Foto:
SXC.hu