Ženy milujú romantické momenty, či už sa o túto atmosféru zaslúži ich milovaný partner, alebo si ju dotvoria rôznymi dekoratívnymi prvkami. Citlivejšie a esteticky vnímavejšie dámy sa už teraz tešia z atmosféry skoršieho stmievania a šera za oknami. Interiér domu sa teraz stáva ich nezastupiteľným útočiskom. Budete mať teraz dostatok času na premýšľanie, ale aj na kreovanie rôznych nápaditých maličkostí!

Už len samotné šero za oknami a hrejivé deky na gauči v nás dokážu podnietiť nejednu jesennú melancholickú spomienku. Na starosti a sebareflexie teraz nemáme ani jeden voľný riadok. Chceme predsa, aby sa u nás každá návšteva cítila príjemne a rovnako nám záleží aj na vlastnom pohodlí. Dekoratívnych ozdôb nie je v dome nikdy nadostač. Jednej sa už presýtime, druhá vyjde z módy a tá tretia nám už pomaly dosluhuje.

Dekorácie poväčšine lahodia nášmu zrakovému vnímaniu. Podchytia naše bystré pohľady a ak už majú našu priazeň v hrsti, zakrátko sa ocitnú v bežnom nákupnom košíku. Dámy totiž rady investujú nielen do kozmetiky a oblečenia, ale sú si rovnako vedomé, že dizajn interiéru je v prvom rade ich vizitkou. Tie, ktoré sa už presýtili klasických ozdôb, často hľadajú inšpiráciu v kúzle vonných aromatických senzácií. Najčastejšie sa necháme zlákať vonnými sviečkami, ktoré nás povzbudia k pravej podvečernej romantike.

Zahrávate sa s ohňom vonných sviec? Aj nenápadné dekorácie v byte môžu ohroziť zdravie

Sú jednoducho krásne, zanechávajú príjemnú vonnú stopu a miestnosť vďaka nim získa na sviežej neodolateľnosti. Ženy ich často zapaľujú pri rozčítanej knihe, pri večernom posedení s blízkymi, či len tak pre potešenie našich čuchových kanálikov. Či ich aj naozaj tešia, patrí opäť k dosť diskutabilným témam. Pravdou však zostáva, že ani s týmito romantickými sviežosťami to netreba preháňať.

Zdravie máme len jedno, a tak je nevyhnutné zvážiť kúpu každej drobnosti vplývajúcej aj na náš organizmus a celkový imunitný systém. Vonné sviečky a prevažne tie, ktoré nie sú založené na prírodnej báze, pri častom a zdĺhavom používaní dokážu vážne ohroziť činnosť dýchacích orgánov.

Po zapálení vonnej sviečky sa do vzduchu šíria rôzne uhľovodíkové zlúčeniny spôsobujú aj tie najrizikovejšie ochorenia. A práve o tých tak nerady počúvame. Preto ak naozaj túžime po príjemnej vôni v byte, nenechávajme vonné sviece horieť dlhšie než bezpečnú približnú polhodinu. Aj to treba naozaj zvážiť, či nebude lepšou alternatívou čerstvo vyvetraná miestnosť bez umelých prísad!

Foto: pixabay.com