Na dovolenku a zábavu nie je nikdy neskoro! Svoje cestovateľské sny si jednoducho splňte aj počas vianočných sviatkov. Jedny uprednostňujú rodinnú domácu idylku, druhé sú za každú neplánovanú akciu. S batohom na pleciach a kompasom v ruke budete aj v centre nespútanej azorskej prírody neodolateľné! Všetko je len na vás a vašich osobných prioritách.

Malebné portugalské súostrovie láka turistov predovšetkým svojou čistou a nedotknutou prírodou. Azorské ostrovy neposkytujú plnohodnotný relax pre vyznávačov typickej plážovej dovolenky, no aj napriek tomu sú obľúbenou turistickou destináciou. Územie sa nachádza približne 1300km od portugalskej pevniny. Súostrovie leží v srdci Atlantiku a všetkých zaujme svojou jedinečnou scenériou.

Ak s partiou akčných a rovnako bláznivých priateliek ešte nemáte plány na silvestrovskú či novoročnú zábavu, čo tak precestovať nádherné Azorské ostrovy? Ostrovy pôsobia na turistov vcelku harmonicky a pokojne. Avšak každý z deviatich Azorských ostrovov ponúka niečo, čo vás bude motivovať k ďalším a ďalším výletom. Ostrovy vznikli v dôsledku vulkanickej činnosti. Sú priam posiate tropickým rastlinstvom, modrastými prameňmi, jazerami či skalnatými útesmi pre ozajstné rebelky.

Azorské ostrovy si naozaj dokážu vychutnať len aktívni turisti. Presne tí, čo radi objavujú nové veci, nesledujú, ako plynie čas a rozhodne ich v najbližších dňoch neobmedzujú žiadne termíny či objednávky. Tu je časopriestor len pojem, ktorý aj tak podlieha sile jedinečnej prírody. Na Azorských ostrovoch vás turistika či čaro dlhých večerných prechádzok bude priťahovať ako magnet!

Čo sa dá zažiť na Azorských ostrovoch?

Jedným z najkrajších a najzelenavejších Azorských ostrovov je Pico. Na tomto ostrove by ste rozhodne nemali prehliadnuť sopečnú horu, ktorá je tu jednoznačnou dominantou. Možno tu vidieť nespočetne veľa nádherných jazier, vínnych či pomarančových sadov. Ostrov je aj unikátnym múzejným centrom veľrybárstva.

Ak si počas dovolenky chcete užiť divoké vodné športy, vyberte sa za krásami ostrova Faial. Okrem adrenalínového windsurfingu sa môžete rozhodnúť pre poznávací výlet loďou. S tou preplávate divoké vody Atlantiku.

Zastavte sa aj na ostrove Sao Miguel. Nazývajte ho zeleným, jazerným či citrusovým ostrovom. Je darom prírody, ktorý toto územie skrášlil termálnymi prameňmi, čajovými plantážami a jazernou krásou. Krásne cestovateľské zážitky vám zo srdca želáme aj v novom roku 2019!

Foto: pixabay.com