Aj toto chladné obdobie so sebou prináša mnoho nástrah, s ktorými je v neustálom kontakte nielen náš imunitný systém, ale aj s ničím neporovnateľná ženská krása. Ženy sa o svoj zovňajšok príkladne starajú rovnako počas celého roka. Uvedomujú si však, že každé obdobie v roku je výnimočné, aj čo sa vplyvu na ich nezlomný pôvab týka. Preto musia starostlivosť o krásu a zdravie prispôsobiť aj vonkajším podnebným faktorom. A čo trápi dámy pri pohľade do zrkadla v týchto dňoch asi najviac?

Chceme byť žiadané a krásne počas všetkých 365 dní v roku. Muži nás jednoducho milujú a svoju lásku nám najčastejšie prejavujú vrúcnymi bozkami. Ak vám práve teraz napadlo uhnúť pohľadom a neopätovať bozk svojej polovičke, pretože ste podcenili starostlivosť o pery, jeho bozk si naozaj nezaslúžite. Nebudeme vás čičíkať ako dievčatká hrajúce sa na princezné, ste už dosť zrelé na to, aby vám ani dôsledná ochrana pier počas chladných a veterných dní nebola ľahostajná.

Vietor ani chlad so sebou sladké bozky neprinášajú

To, pred čím by sme sa práve počas týchto veterných dní mali vystríhať, sú predovšetkým naše časté zlozvyky. A to práve tie, ktoré narušujú prirodzenú ochrannú bariéru pier. Pery samy o sebe nie sú nijako špeciálne chránené pred vplyvmi z vonkajšieho prostredia.

Vo svojich návykoch máme predsavzaté, že pery treba zvláčňovať a hydratovať. Ak sa teda vyberieme von bez toho, aby sme predtým použili ochranný balzam na pery, jediná prvá  pomoc, ktorá nám napadne, je aj presne tou najhoršou. Začneme si ich olizovať, pričom si neuvedomujeme, že tým zahájime ešte väčšiu dehydratáciu pier. Vietor podnieti rýchlejšie odparovanie slín z pier, a tak im “doprajeme“ ešte suchšiu a nezdravšiu vizáž.

Niekoľko domácich trikov pre jeseň plnú iskrivých bozkov!

Aby sa vaše pery stali tým najneodolateľnejším, na čom budú muži oči nechávať, treba im poskytnúť aj výživnú domácu starostlivosť. Tou najznámejšou kúrou pre sladké a zahojené pery je medová maska. Med zmiešajte s trochou kryštálového cukru, naneste na pery a nechajte aspoň pol hodinu pôsobiť. Po odstránení tohto peelingu zostanú pery okamžite pripravené k bozku.

Univerzálnym pomocníkom k bežnému ošetreniu pier je jelení loj alebo potieranie pier kvalitným maslom či kyslou smotanou. Výživné prípravky založené na aloe vere, bambuckom masle či propolisovej tinktúre dokážu po absolvovaní niekoľkých ozdravujúcich procedúr navodiť tú správnu romantickú atmosféru. A od nej je už len krok k vášnivému bozkávaniu. Zdravé pery sa za takýchto okolností stanú pre vás cenným šperkom!

Foto: pixabay.com