Plavková sezóna sa nezadržateľne blíži a vy nepochybne chcete odhaliť krásne, vypracované bruško. Poradíme vám, akými cvikmi je možné dosiahnuť svojho vysnívaného cieľa. No majte na pamäti, že bez striktej zdravej a vyváženej stravy, ktorá sa skladá zo všetkých markonutrientov sa ku sexy bruchu nedostanete. Ste pripravená na pár týždňov poriadne zamakať?

Nie veľmi často

Mnoho kulturistov či fitness zameraných ľudí tvrdí, že partiu brucha necvičia vôbec alebo mu aspoň nevenujú celý tréning či samostatnú partiu, ale zaraďujú len pár cvikov na konci tréningu a aj to maximálne dvakrát týždenne. Takže nikdy nechoďte do posilňovne s tým, že idete cvičiť len bruško, pretože to sa zapája pri rade ďalších cvikov, nie je mu teda potrebné venovať veľkú pozornosť. V prvom rade si upravte jedálniček a spolu s nasledujúcimi cvikmi uvidíte skvelé výsledky.

Náročné, ale účinné

Starý známy plank vás neminie. Obyčajná doska, ktorú môžete začať na vystretých rukách, telo je v jednej rovine, zadok nie je ani vystrčený, ani prepadnutý. Na začiatku takto skúste vydržať tridsať sekúnd, potom choďte na lakte. Záťaž pridáte, ak zaradíte bosu jeho rovnou stranou hore. Ďalšia obmena je tá, že v planku idete z lakťov na vystreté ruky a späť. Ďalej ostaňte na lakťoch a ťahajte boky k zemi zo strany na stranu. Potom priťahujte kolená ku lakťom, prípadne presúvajte cez špičky váhu dopredu a späť.

Na bruško je skvelé bosu. Sadnete si tesne nad obruč, váš chrbát je vystretý a hlava je jeho predĺžením. V takomto správnom sede pôjdete dole do bodu, kde cítite brucho najviac zaberať, podržíte a vrátite. Sťaženie cviku sú zdvihnuté nohy do pravého uhla. Ďalej zaraďujte cvik v ľahu na lavičke, kedy dvíhate nohy z horizontálnej do zvislej polohy. Sťažíte si to, keď ich budete takto dvíhať spolu.

Foto: pixabay.com