Duša cestovateľa a dobrodruha sa skrýva v mnohých z vás, treba jej len nechať voľný priebeh, aby sa mohla dostať na povrch a ukázať, čoho je schopná. V živote, keď máte možnosti, je dobré cestovať, spoznávať svet, vidieť, ako žijú iní ľudia, zažiť ich kultúru. Nehovoriac o tom, že pri cestovaní sa neuveriteľne zlepšíte v cudzích jazykoch. Je však jasné, že po náročnom pracovnom roku uprednostníte dovolenku pri mori, počas ktorej nebudete musieť pohnúť ani prstom. Najbližšie vyskúšajte Turecko!

Turecko

Turecko je krajina minimálne dvoch tvárí, nakoľko leží na území dvoch kontinentov, a to v Ázií a časť štátu siaha aj do Európy. Tu však ani zďaleka nekončí dvojtvárnosť tejto exotickej krajiny. Aj náboženstvo je tu rozdelené na islam a kresťanstvo, no, pravdaže, dominuje viera v Alaha a posvätnú knihu Korán. Ak do Turecka idete len za účelom oddychu na pláži, nebudete mať problém sa v hoteloch dorozumieť po anglicky, no oficiálnym jazykom je turečtina.

Jedným zo synoným pre Turecko sú zábavné párty strávené s priateľmi, no pre iných to môže byť exotická dovolenka s deťmi. Záleží na tom, do akej oblasti a hotela pôjdete. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek destináciu, určite sa vám dostane kvalitných služieb. V krajine totižto pracuje takmer päťdesiat percent obyvateľov práve v službách a cestovný ruch tvorí podstatnú a nezanedbateľnú časť príjmov krajiny. Preto sa nemusíte obávať nezdvorilosti alebo neplnenia povinností zo strany zamestnancov hotela.

Hlavným mestom Turecka je Ankara a oficiálna mena v štáte je turecká líra. Ak máte chuť, vyrazte na okružný výlet po zaujímavých historických alebo kultúrnych miestach. Prenajmite si auto a choďte, v krajine je pomerne kvalitne rozvinutá infraštruktúra. Využite čím najskôr last minute do Turecka, pripravte sa tam na tuhú pani zimu a vráťte sa so slnečnými zážitkami.

Foto: pixmac.sk, Dennis Jarvis – flickr