„Keď miluješ, nie je, čo riešiť!“ Keď miluješ na diaľku, už to až také jednoduché nie je. Je ďiaľka dôvodom, prečo prestať ľúbiť?

Prekonáte vzdialenosť?

Každý z nás miluje ten pocit, keď je zaľúbený. Ale čo vtedy, ak sa zamilujete do osoby, ktorá žije stovky kilometrov od vás? Môžete sa snažiť, koľko len chcete! Omámený láskou dokážete akurát tak vstať ráno z postele a s hlavou v oblakoch preplávať celým dňom. Srdcu síce nemožno rozkázať, ale nezúfajte! Veď nie nadarmo sa hovorí, že „láska hory prenáša“. Nie je to iba prázdne slovné spojenie, ale stáročiami odskúšaná pravda. Láska na diaľku už nie je až taký problém. Musíte s ňou, paradoxne, vedieť žiť.

Skĺbite kalendár?

Je pravda, že určitým spôsobom sa stávate jej otrokom. Ale čo by ste pre milovanú osobu nespravili? Niekedy obetovali aj celý život. Život „ďiaľkoľúbiteľa“ však nie je jednoduchý. Dopredu sledujete dni pracovného pokoja v kalendári, rozmýšľate, ako by ste najlepšie skombinovali sviatky a ďalšie voľné dni tak, aby ste čo najdlhšie strávili čas so svojou láskou. Internetové stránky leteckých dopravcov patria medzi vaše najobľúbenejšie a váš email zaplavujú denne emaily o rôznych akciách a novinkách v preprave. Večery trávite pri počítači a bez rôznych komunikačných programov, chatov a pc kamery si už svoj život neviete ani predstaviť. Počítate dni a celú dovolenku obetujete, len aby ste sa opäť videli. Z jednej strany je to skvelé. Cestujete, spoznávate nové krajiny a zvyky a ste s osobou, ktorú milujete. Časom sa stávate istým spôsobom závislý od tohto životného štýlu.

Vydržíte bez svojej polovičky?

Vo všeobecnosti pre každého. Veď predsa to, do koho sa zaľúbime, si nevyberáme. Láska na diaľku je vhodná najmä pre tých, ktorý na normálnu, dennodennú lásku nemajú až tak veľa času. Predsa len táto forma je menej zväzujúca, máte viac času pre svoje záľuby a aktivity a ľudia na vás netlačia a nevypytujú sa otravné otázky typu „Kedy bude svadba, máte už kúpené svadobné obrúčky, už pracujete na deťoch?“, ktoré pri klasickom vzťahu máte na dennom poriadku. Na druhej strane, ak ste typ človeka, ktorý potrebuje každodenný kontakt a už ste sa viackrát v láske sklamali alebo ste trošku viac žiarlivý, tak do takéhoto vzťahu nevhupnite. Viac by ste sa trápili, ako radovali. A v konečnom dôsledku, by ste prišli o zdravý rozum.

Dôvera je základ

Slovíčko dôvera je veľmi dôležité pre každý pár. Pre zaľúbencov, ktorí žijú každý na inom konci sveta, je dôvera posvätná. Bez nej by to nefungovalo. Predstavte si, že by ste rozmýšľali celý deň o každom kroku toho druhého. Čo práve robí, s kým sa stretáva, koľko trávi času s osobami opačného pohlavia? Milión otázok, nad ktorými ak by ste rozmýšľali, by ste sa určite zbláznili. Čiže platí : Dôvera nadovšetko.

Preverujte s mierou

Samozrejme úplná ľahostajnosť tiež nie je ten najlepším spôsobom ako si udržať vzťah. Ale pozor! Všetko s mierou. Ani vám by sa nepáčilo, keby vás partner zaplavoval stovkami mailov a smsiek, prípadne vám telefonoval a „kontroloval“ vás v pravidelných intervaloch. Neterorizujete len vášho partnera, ale najmä samého seba. Neustále upodozrievanie vzťahom určite neprospeje!

Niečo na záver

Nenechajte sa odradiť druhými! Je to len a len o vás. Každý z nás je jedinečný. A je len na vás ako si tento diaľko – vzťah zariadite. Je možné, že si nájdete svoj vlastný systém a v niečom, pre vášho známeho nepredstaviteľnom, sa práve vy budete cítiť ako ryba vo vode. Život nie je len čierny alebo biely. Nič však nie je večné. Ani vzťah na diaľku. A na konci behu na dlhé trate sú len dva výsledky. Buď uspejete a budete mať krásny spoločný život, alebo vám dôjde dych a v polke dráhy skončíte. Tak, či onak za pokus to iste stojí!

Foto: Pixmac.sk, J.K. Califf – flickr