Láske a náklonnosti voči druhému človeku nerozkážete. Ak sa do niekoho zamilujete naozaj úprimnou láskou, potom je náročné si z racionálnych dôvodov „zakázať“ v tomto cite a jeho rozvíjaní pokračovať. Práve takáto situácia môže nastať, ak sa dostanete do bodu, kedy sa zamilujete do svojho kolegu. Aký máte postoj ku vzťahom na pracovisku? Ste zásadne proti alebo si viete takýto vzťah predstaviť?

Uprednostňovanie

Vzťahy na pracovisku vznikajú úplne bežne a u nás na Slovensku neexistuje žiadne písané pravidlo, že by takéto partnerstvá nemohli existovať. Avšak, vnútorná politika a pravidlá firiem môžu takéto niečo zakazovať, a to najmä ak ide o dvoch spolupracovníkov z jedného tímu, prípadne vzťah nadriadeného s podriadeným. Je to z úplne logického dôvodu. Môže nastať uprednostňovanie, neférové podmienky voči ostatným či očividné zvýhodňovanie. Predsa pre svojho partnera chceme v živote to najlepšie a presne to by sme presunuli aj do pracovného života.

Na verejnosti opatrne

Pri vzťahoch na pracovisku sa snažte ich udržať v tajnosti. Nemusíte sa úplne skrývať, ale na pracovisku si udržiavajte profesionálny odstup. Nechcete sa predsa dostať do situácie, kedy vás budú kolegovia ohovárať za chrbtom. Je úplne normálne, že ak si ako partia z roboty vyjdete von, môžete so svojim partnerom byť ako normálny pár, no v pracovnom čase by ste mali zbližovanie, bozky či objatia udržať na minime.

Ak sa stane, že ide o vzťah s nadriadeným či vy ste v pozícii nadriadenej, snažte sa vzťah neprezentovať pred ostatnými pracovníkmi vôbec. Tu sa už naozaj môžete dostať do konfrontácie o úmyselnom zvýhodňovaní podmienok a môže ísť o porušenie pravidiel u vášho zamestnávateľa. Po pracovnej dobe budete mať so svojim partnerom dostatok času na to si preukázať svoju lásku.

A ešte jedna dôležitá vec! Nikdy nedovoľte, aby vám vzťah na pracovisku znižoval efektivitu práce.

Foto: pixabay.com