Život bez partnerského vzťahu je náročný, pretože ste na všetko sama, nikto vás doma nečaká, zaspávate sama a nemáte sa s kým podeliť o krásy všedných dní. Vo dvoch sa to lepšie tiahne, no nájsť si spriaznenú dušu nie je vždy úplne jednoduché. Kde ste si našli svojho posledného partnera? Možno ste ho spoznali v práci, možno v posilňovni alebo v kaviarni, či v bare. V dnešnej dobe sociálnych sietí nie je už vôbec prekvapením, ak sa dvaja „spoznajú“ práve tam. Aký máte vy názor na internetové zoznamky či aplikácie?

Nebuďte naivná

Ľudia sa môžu vo väčšine prípadoch zaregistrovať na takto zameraných stránkach či vytvoriť si profil v aplikácii bezplatne, preto si môžete byť istá, že sa tu objavia ľudia odlišného vzdelania a z rôznych vrstiev, ktorí nie úplne pravdivo priznajú tieto skutočnosti v informáciách na svojich profiloch. Preto buďte naozaj veľmi selektívna, neverte všetkému, čo vidíte a berte ľudí a ich príbehy s rezervou. Radšej opatrne, ako sa zbytočne a hlavne naivne nechať oklamať.

Chráňte svoje údaje

Nezverejňujte svoje celé meno, vyhnite sa zdieľaniu adresy svojho bývania či práce. Ak sa už aj s niekým dohodnete, že sa stretnete, zvoľte neutrálne miesto, kde bude viac ľudí okolo. V žiadnom prípade nesúhlaste s prvým stretnutím u vás alebo u neho doma. Dbajte predovšetkým na svoju bezpečnosť. Ľudia sú kadejakí a na internete dokážu zo seba spraviť úplne inú osobu, akou v skutočnosti sú. Pri stretnutí sa snažte človeka čo najviac spoznať a nehrnúť sa hneď do vzťahu.

Ak máte pocit, že vás niekto otravuje, zablokujte ho, takíto ľudia môžu mať naozaj psychický problém, preto je lepšie, aby ste neboli s takým užívateľom v kontakte. Uvedomte si, že je len na vás, komu odpoviete a koho budete ignorovať. Nestrácajte svoj čas s ľuďmi, ktorí vás nezaujímajú a nemáte ich ďalší záujem spoznať.

Foto: pixabay.com