Na úvod máme pre vás tip. Táto hypotekárna kalkulačka vám pomôže vybrať tú najvýhodnejšiu hypotéku. A teraz už k téme. Počuli ste už o minimalizme v štýle života? Možno ste sa už stretli s minimalistickým dizajnom, kde je všetko jednoduché, interiér nie je preplnený a pracuje sa s čistým vzorom, žiadne do očí bijúce kombinácie. A presne toto hlása minimalizmus o živote, stačí len aplikovať pár zásad a uvidíte, ako veľmi sa váš život zmení k lepšiemu. Ste pripravení otočiť svoj život, zbaviť sa nepotrebného a nájsť šťastie?

Veci okolo vás

Poobzerajte sa okolo seba a úprimne si povedzte, koľko doslova nepotrebných vecí máte. Nezdajú sa vám nepotrebné? Tak sa zamyslite ešte raz. Naozaj využívate všetky tričká, ktoré máte v skrini? A čo všetka tá bižutéria, ktorú ste mali na sebe naposledy minulý rok? O tomto presne ten minimalizmus je. Mali by ste sa zbaviť všetkých nepotrebných vecí, všetkého, čo je navyše a oslobodiť sa od materiálnych vecí. Nehovoriac o tom, koľko priestoru si tým doma vytvoríte a koľko ľudí v núdzi potešíte.

Vzťahy sú prvoradé

Nenechajte sa pomýliť týmto štýlom a nehľadajte v ňom nič negatívne. Vôbec totiž nehlása, že by ste sa mali zbaviť vecí, ku ktorým máte pozitívny vzťah. Ak máte zbierku kníh, ktorú milujete alebo obrazy zo svojich ciest, nechajte si ich. Tu ide o veci, ktoré sú zbytočné pre váš život. Čo týmto spôsobom života dosiahnete? Úplné oslobodenie, pretože už viac nebudete obmedzovaní materiálnym svetom a skôr začnete vyhľadávať zážitky či ľudí, ktorí vás budú napĺňať.

Pri obliekaní existuje napríklad spôsob 33. Nechajte si len 33 kúskov oblečenia a tie kombinujte. Že sa vám to zdá nereálne? Tak na začiatok svoj zbytok skrine nevyhadzujte ani nikomu nedávajte a len si to vyskúšajte a uvidíte, že bez problémov celý mesiac v týchto veciach vydržíte a nebudete potrebovať nič iné. Snažte sa namiesto materiálnych vecí dbať na kvalitné medziľudské vzťahy a rozvíjanie svojho vnútorného sveta. Bude sa vám žiť lepšie.

Foto: pixabay.com