Viete si predstaviť krásne letné ráno v záhrade plnej zelene? Všade vôkol vás mohutné stromy a voňavé kvety. Na jazierku sa jagajú lotosové kvety a v povetrí pospevujú vtáci. Vy si zamyslene nalievate aromatickú a povzbudzujúcu kávu a užívate si každú chvíľku fascinujúceho rána zaliateho slnečným svitom.

Pravdou je, že ani tá najkrajšia a najútulnejšia záhrada by vám nepriniesla úžitok a pohodu bez záhradného nábytku. Záhradný nábytok je neodmysliteľnou súčasťou každej záhrady či letnej terasy.

Nábytok do záhrady je vyrábaný z viacerých materiálov a v rozličných farebných odtieňoch. Je len na vás, či dáte prednosť prírodným alebo umelým materiálom. Dôležité je, aby nábytok dokonale spĺňal svoj účel. Najčastejšie sa nábytok do záhrady vyrába z eukalyptového dreva, smreka, dubu a borovice. Čoraz viac sa využíva kvalitný teak. Veľmi trendovo pôsobí kovový nábytok alebo nerezový materiál v kombinácii s drevom. Mnohí majitelia záhrad siahli po hliníku spojeného s výpletom.

Ak chcete dosiahnuť, aby vaša záhrada spĺňala kritéria oázy pokoja, siahnite po súpravách stolov a stoličiek. Stoly v tvare obdĺžnika, oválu, štvorca aj s možnosťou rozloženia môžete zladiť s pevnými alebo polohovateľnými lavicami a kreslami. Slnečné dni sú vhodné na opaľovanie. Nezabudnite základnú výbavu doplniť pevnými alebo polohovateľnými a skladacími ležadlami. K úplnému komfortu vám poslúžia servírovacie stolíky. Nezabudnite na kvety, ktoré dokonale vyniknú v stojanoch na kvety, ktoré sú zhotovené z rovnakého materiálu ako samotný záhradný nábytok. Skvelé záhradné vybavenie zakryte altánkom, ktorý vás ochráni pred letnými dažďovými kvapkami.

Čo poviete na čítanie vašej obľúbenej knihy v pohodlí drevenej hojdačky umiestnenej priamo uprostred vašej záhrady? Dokonalá predstava.

Ak chcete urobiť radosť vašim ratolestiam, určite siahnite po drevených šmykľavkách, hojdačkách a menších detských ihriskách. V ponuke sú dokonca detské pieskoviská.

Teplé letné večery sú stvorené pre letné opekanie a grilovanie. Nezabudnite, že podstatnou súčasťou záhrady sú krby a grily zhotovené z betónu alebo nerezových materiálov. Dôležité je, aby jednotlivé časti záhrady k sebe ladili a nepôsobili neusporiadane a „gýčovo“.

Ak je záhrada pre vás všetkým a chcete zapôsobiť na priateľov a známych, máme pre vás skvelý tip. Zaujímavo vyznejú studničky so sedlovými alebo šesťuholníkovými strechami alebo veterné a vodné mlyny.

Ak ste majiteľom domáceho miláčika, váš psík alebo mačička ocení pohodlie dreveného domčeka. Domčeky sú dodávané v rôznych tvaroch, farbách a veľkostiach.