Symbol vášne, lásky a bozku. Hoci pery zaberajú minimálnu časť povrchu nášho tela, sexuológovia ich nazývajú erotickou vizitkou ženy. Zdravé a ošetrené pery sú ozdobou každej tváre, avšak po zime sú často popraskané a nedostatočne prekrvené. Základným pravidlom, by preto mala byť starostlivosť o ne v každom ročnom období.

Ak sú pery po zime suché, doprajte im hydratáciu v podobe balzamov na pery s výťažkami rôznych liečivých rastlín. Účinným pomocníkom proti popraskaným a suchým perám, je aj balzam z včelieho vosku s dôležitým vitamínom E. Takéto balzamy na pery pôsobia upokojujúco, zjemňujú citlivú pokožku a hojivo účinkujú na podráždené pery.

V jarnom období, tiež netreba starostlivosť o pery zanedbávať. Obľúbenými sú hydratačné rúže, ktoré perám poskytujú ochranu a výživu a navyše bez rozmazania vydržia na perách až niekoľko hodín! Veľmi používaným produktom je tzv. nezbozkávateľný rúž, ktorý má schopnosť vstrebať sa a samostatne zoxidovať na perách, čoho výsledkom je dlhá trvácnosť rúžu. Kvalitný rúž obsahuje potrebné vitamíny, pery dokonale hydratuje a perám zabezpečí dlhodobý pocit vlhkosti.

Letným hitom sú trblietajúce lesky, s ktorými nič nepokazíte. Široká paleta odtieňov zaručuje úspech u každej ženy všetkých vekových kategórií. Vášnivý červený odtieň, veselý malinový odtieň či romantický, sladký ružový odtieň. Je to len na vás, pre ktorý z nich sa nakoniec rozhodnete. Stačí si len vybrať!

Balzam na pery je univerzálny pomocníkom, ktorý poskytuje ochranu proti nástrahám chladného počasie, ale taktiež proti slnečnému žiareniu. Vyberte si balzam na pery s dôrazom na ročné obdobie, v lete s UV faktorom, v zime napríklad s výťažkom z olivy, ktorý poskytuje maximálnu hydratáciu. Všeobecne platí, že pre jar a jeseň sú ideálnymi doplnkami hydratačné rúže, pre zimu sú to balzamy na pery a v lete farebné, žiariace lesky na pery!