Povedzme si úprimne, či už máme prirodzene vlasy vlnité, rovné, blond, či hnedé, chceme práve také, aké nemáme. Znamená to, že naše vlasy sú škaredé? To určite nie, ale máme rady zmenu :) Preto si vlasy farbíme, žehlíme, či kulmujeme, ale bohužiaľ práve tieto činnosti našim vlasom vôbec neprospievajú.

Pixmac000083971107

Farby navyše obsahujú chemikálie, ktoré nielen vlasy poškodzujú, ale môžu byť aj zdraviu škodlivé, nakoľko ich výpary vdychujeme a farba sa dostáva do styku s pokožkou hlavy. Aká je teda prírodná alternatíva? Henna!

O henne ste už určite počuli a existuje na ňu viacero názorov. Henna vlasy nielen zafarbí, ale vlasy pri jej pravidelnom používaní ostanú silnejšie, lesklejšie a zdravšie. Dnes si spolu zodpovieme viacero otázok, ktoré vás môžu pri prechode na prírodnú farbu hennu zaujímať.

Môžem farbu používať aj na farbené vlasy?

Určite! Medzi farbením klasickou farbou a hennou však dodržte odstup 4 týždne. Ak si nie ste istá, či budete spokojná s výslednou farbou, skúšobne zafarbite 1 pramienok vlasov. Ak bude výsledná farba podľa vašich predstáv, smelo do zafarbenia všetkých vlasov.

Ako silno mi henna zafarbí vlasy?

To záleží od farby vašich vlasov, aj kvality, dĺžky pôsobenia henny a ďalších faktorov. Vo všeobecnosti ale sýtejší odtieň dosiahnete až po viacerých farbeniach a zmena farby je najlepšie viditeľná na svetlých vlasoch. Čím dlhšie necháte hennu na vlasoch pôsobiť, tým sýtejší bude odtieň.

Akú farbu pomocou henny dosiahnem?

Henna prirodzene farbí vlasy do červených a ryšavých odtieňov. Ak chcete eliminovať červené podtóny henny, vyberte si hennu s prímesou indiga. Pre svetlé vlasy si môžete zvoliť hennu s prímesou cassie a ďalších byliniek, ktoré dodajú vlasom zlatisté odtiene. Ak chcete svojim vlasom dopriať najvyššiu kvalitu, zvoľte hennu v body art kvalite (BAQ).

Môžem si pomocou henny zosvetliť vlasy?

Nie, skutočná blond henna neexistuje, táto farba dodá vlasom zlatisté odlesky, ale vlasy nezosvetlí. Vždy ale treba rátať s faktom, že henna farbí do ryšavých odtieňov.

Existuje aj bezfarebná henna?

Áno! Účinky henny si môžete dopriať aj bez jej farbiacich vlastností. Bezfarebnú hennu, ale aj rôzne farebné odtiene ponúka napríklad značka Henné Color. Kúpiť si ich môžete v internetovom obchode NaVlasy.sk.

Aké sú nevýhody henny?

Henna je k vlasom šetrná, ale za to potrebuje dlhší čas pôsobenia. Pre výraznejšiu farebnú zmenu je potrebné ju nechať účinkovať aspoň 3 hodiny, je možné ju však nechať pôsobiť aj cez noc. Vlasy je vhodné udržiavať v teple, preto je ich potrebné prekryť kúpacou čiapkou a uterákom. Taktiež by henna nemala prísť do kontaktu s kovovými predmetmi, takže pri jej príprave a nanášaní nepoužívajte kovové misky, ani lyžice. Taktiež pozor na zafarbenie pokožky! Henna síce nie je pre pokožku nebezpečná, ale farebné fľaky na rukách, či tvári určite nepotešia. Preto používajte rukavice a pokožku v okolí vlasov natrite olejom, alebo mastnejším krémom. Pri vymývaní henny z vlasov nepoužívajte šampón, ale len čistú vodu, poprípade kondicionér.

S čím mám hennu zmiešať?

Hennu je vhodné zmiešať s horúcou (ale nie vriacou) tekutinou. Môžete použiť vodu, bylinkové čaje, ale taktiež je vhodné do zmesi primiešať jablčný ocot, či citrónovú šťavu na lepšie uvoľnenie farby. Pre vylepšenie regeneračných účinkov môžete tiež pridať lyžicu oleja (napríklad olivového, arganového, či avokádového) a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja (vhodná je napríklad levanduľa, či rozmarín). Pre zvýraznenie červených odtieňov použite ibištekový čaj. Ak henna obsahuje indigo, nepoužívajte horúce tekutiny, ani jablčný ocot a citrón. Ak sa vám hennu nechce miešať, zvoľte už predmiešanú, krémovú verziu. Na internete nájdete veľa návodov ako si pripraviť hennu na farbenie vlasov.

Ako často treba farbenie opakovať?

Hennu je vhodné nanášať približne každé 4 týždne. Henna sa postupne mierne vymýva, takže odrasty nie sú viditeľné ako pri bežnej farbe.

Farbenie hennou sa môže zdať ako prácne, ale odmenou vám budú krásne a zdravé vlasy. Preto smelo do toho!

Foto: pixmac.sk, ben-the-geek – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!