Žehlička je súčasťou našich kúpeľňových skriniek rovnako ako fény. Najmä u tých kučeravejších. Je skvelým pomocníkom pri vytváraní účesov avšak dajte si pozor na spálené či vysušené končeky. Ak vám z vlasov začne stúpať para zväčša býva už neskoro. Máme pre vás rady ako túto katastrofu odvrátiť a to inak ako nožnicami.

Olivový zázrak

Nič nenakopne zničené vlasy tak ako vhodná starostlivosť. Ak ste si už spôsobili ujmu vo forme spálených vlasov, vsaďte na kúru z olivového oleja. Ten vmasírujete do suchých vlasov a to v dostatočnom množstve. Vlasy musia olejom skutočne nasiaknuť, aby bola kúra naozaj účinná. Nasiaknuté, olejové vlasy zabaľte do igelitu a do uteráka, aby sa dostatočne nahriali a zregenerovali. Ideálne je, ak si necháte olej aj na noc. Olivový olej neobsahuje žiadne chemické prísady a to vaše zničené vlasy skutočne potrebujú. Odpočinok od chemikálií a taktiež od fénovania a žehlenia. Ideálne je ak kúru opakujete dva krát do týždňa.

Banánovo-olejová maska

Na zničené vlasy sa odporúča aj zázrak v podobe banánovo olivovej masky. Roztlačený banán vymiešajte s olejom a naneste na vlasy. Pôsobiť nechajte cca 30 minút potom umyte šampónom. Ak chcete, aby vám vlasy navyše voňali môžete vymeniť olivový olej za mandľový. K banánu pridajte len pár lyžíc, aby získala maska formu redšej kaše.

Pomôžte im zvnútra

Ak chcete svoje vlasy čo najskôr zregenerovať musíte ich posilňovať aj zvnútra. Číslo jeden je zinok a to nie len v strave, ale v tomto prípade môžete siahnuť aj po tabletkovej forme. Zinok a vápnik vaše vlasy posilnia proti vypadávania a vrátia im stratenú vitalitu. Ak nie ste fanúšikom „liekov“ tieto vitamíny nájdete aj v jedle. Zinok sa nachádza najmä v strukovinách ako je fazuľa, vajcia, ryby a vápnik nájdete v tmavej listovej zelenine, v tofu syre, v morských riasach a samozrejme v ľanových, sezamových a slnečnicových semiačkach.

Tip odborníka

Ak už sa vám podarilo dať vlasom riadne zabrať a nepomohli ani rady domácej kuchyne je ten správny čas navštíviť odborníka. Ten vlasy zdiagnostikuje a odporučí konkrétne ošetrenie pre daný druh vlasov. „Určite nájdete v ponuke mnohé tipy hĺbkových ošetrení, rôzne vyživujúce, hydratačné, uhladzujúce masky, ktoré dokážu vlasom prinavrátiť stratenú silu zdravie a lesk. Obľúbené sú keratínové ošetrenia zložené z viacerých krokov. Ak už svoje vlasy zničíte, snažte sa ich potom dlhodobo šetriť a používať prípravky, ktoré vlasy chránia pred teplom žehličiek a fénov.“ uvádza hair stylist Braňo Belan.

Bonus na záver

Na mastné vlasy funguje fenikel alebo materina dúška. Spravte si odvar a vlasy nimi opláchnite. Pitie žihľavového čaju vám podporí rast vlasov a lesk korune krásy dodá nie len citrónová šťava, ale aj jablkový ocot.

Foto: pixmac.sk, David Hall – flickr