Ktorá žena nerada nakupuje? Existuje malé percento, no aj to sa ešte zmenší v prípade, že je sortiment v zľave. Nákupy vraj dokážu eliminovať smútok či depresívnu náladu. Čo tak to teraz po Novom roku otestovať? Takmer všetky obchody hlásajú zľavy, výpredaje tovaru za skvelé znížené ceny.

Túžim alebo potrebujem?

Nakupovanie je skvelým sluhom, ale zlým pánom. Pokiaľ nakupujete potrebné veci a kupujete ich racionálne, v prijateľnom množstve a nemíňate závratné sumy peňazí, potom nemusíte mať výčitky. Často sa však stáva, že uvidíme nejaký tovar v zľave a aj napriek tomu, že by sme ho potrebovali, siahneme po ňom. To je presne to, o čo obchodníkom ide. Predať čo najviac v akciovej cene, zbaviť sa tovaru z minulej sezóny alebo kolekcie a vyprázdniť miesto pre druhú.

Zľavy lákajú viac ako tovar

Nenechajte sa nalákať na nezmyselné nákupy za dobré ceny, pretože po chvíli, často hneď po zaplatení, si uvedomíte, že ste minuli množstvo peňazí (pretože sumy sa sčítajú) na niečo, čo reálne ani nepotrebujete. Niekedy sa vám môžu zdať zľavy na nákupy atraktívnejšie ako samotná vec. Samozrejme, so zníženými cenami sa nakupuje lepšie, len si stačí spraviť zoznam toho, čo naozaj potrebujete a čo sa vám zíde a vyrazte na lov. Alebo len zapnite internet, nemusíte vychádzať z teplého domova do tuhej zimy.

Ak ste fanúšičkou výhodných nákupov, potom vám nie sú cudzie ani zľavové kupóny, ktoré sa zväčša objavujú na špecializovaných internetových zľavových portáloch, v časopisoch, na promo akciách alebo priamo v predajniach. Pri kupónoch si však dávajte pozor na dobu expirácie, aby ste pri platbe nezistili, že je neplatný a vybraný tovar dostanete za plnú cenu.

Foto: pixabay.com