Ozdravovacie pobyty sú zamerané na ozdravenie alebo regeneráciu tela aj ducha a využíva ich čoraz viac ľudí. S obľubou ich navštevujú deti, dospelí aj seniori. Pre deti je ozdravovací pobyt možnosťou „uliať“ sa zo školských povinností a spoznať nových priateľov. Dospelí navštevujú ozdravovacie pobyty na základe odporúčania lekára, ale aj z vlastnej iniciatívy najmä vtedy, keď pociťujú zdravotné ťažkosti. Seniorské ozdravovacie pobyty na Slovensku už nevyhľadávajú len cudzinci. S obľubou ich využívajú aj slovenskí dôchodcovia. Je to pre nich ideálna možnosť odpútať sa od stereotypného života dôchodcu.

Ideálnym miestom pre ozdravovací pobyt sú kúpele na Slovensku. Slovensko, krajina v srdci Európy, ukrýva vo svojich útrobách nielen prekrásnu majestátnu prírodu, ale aj bohatstvo v podobe minerálnych liečivých prameňov. Unikátne zloženie termálnych vôd je ideálnym liečebným prostriedkom chorôb všetkých druhov. Spojenie vody, liečebných procedúr, odbornej starostlivosti a krásneho okolitého prostredia kúpeľov je zárukou zlepšenia zdravotného stavu.

Ak uvažujete o absolvovaní ozdravovacieho pobytu v niektorom slovenskom kúpeľnom meste, nemohli ste sa rozhodnúť lepšie. Ako prvým kritériom, podľa ktorého by ste sa pri výbere ozdravovacieho pobytu mali riadiť, je zloženie minerálnych prameňov resp. indikácie na ktoré sa kúpele špecializujú. V prípade, že máte problémy s dýchacími cestami, skvelou príležitosťou pre zlepšenie vášho zdravotného stavu ideálne poslúži pobyt v Novom Smokovci. Síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné, ktoré obsahujú stopové prvky vápnik, horčík, mangán, zinok, stroncium, meď, selén, sodík a železo, sú stvorené na elimináciu chorôb pohybového ústrojenstva, onkologických chorôb, ženských ochorení a chorôb z povolania. Na Slovensku vodu s týmto zložením máme. Nachádza sa v kúpeľoch Lúčky.

Druhým dôležitým kritériom pri výbere konkrétneho ozdravovacieho pobytu je vyriešenie otázok, či obľubujete rušný život alebo ste skôr introvertne založený človek, ktorý miluje prírodu či historické pamiatky. Perlou Slovenka sú nepochybne Vysoké Tatry. Priamo v tejto lokalite sa nachádzajú kúpele, ktoré sa špecializujú na choroby dýchacích ciest. V ich názve je meno obce Tatranská Polianka. V rámci pobytu môžete absolvovať výlety či túry do panenskej tatranskej prírody či navštíviť niektorý z tatranských parkov. V prípade, že je vašou srdcovou záležitosťou história, ako stvorené sú pre vás kúpele v oblasti Spiša. Vznik kúpeľov vo Vyšných Ružbachoch sa datuje do obdobia roku 1591. Teda aj samotné spišské kúpele dýchajú dávnymi dobami. Pre romantikov sú ideálnym miestom Trenčianske Teplice, kde sa dvojice môžu ruka v ruke prechádzať zákutiami parku.

Ak ste zhodnotili indikácie jednotlivých kúpeľov, zvolili si kúpeľné mesto zostáva vám posledný krok, ktorým je výber hotela a liečivých procedúr. Ak ste si vybrali konkrétny pobyt, spravidla obsahuje balíček základných procedúr. Samozrejme, že rozsah procedúr môžete doplniť podľa vlastnej chuti a uváženia. Existuje aj alternatíva, že voľbu procedúr možno konzultovať s lekárom. K pokojnému ničnerobeniu v bazénoch plných liečivej vody môžete pridať skvelé a lahodné zábaly a masáže. Okrem toho je veľmi rozšírenia balneoterapia či elektroliečba. Relaxačným doplnkom so skvelými ozdravovacími účinkami je pobyt v soľnej jaskyni. Možností je naozaj veľa.

Dobrá rada na záver. Za bránami kúpeľov nechajte svoje starosti a problémy. Jednoducho „vypnite“. Oddávajte sa pokojnému ničnerobeniu, dovoľte ostatným starať sa o vás. Voľný čas využívajte podľa vašej chuti a predstáv. Buďte chvíľu sebeckí a myslite len a len na seba.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!