Či sa nám to páči alebo nie, starobe sa nevyhneme. S pribúdajúcim vekom nám pribúdajú aj vrásky, ktoré nám spôsobujú často starosti. Je to predsa najväčší znak starnutia. Napriek tomu sa aj dámy s vyšším vekom môžu pýšiť dokonalou tvárou bez týchto typických čŕt staroby. Existuje množstvo dermatologických prostriedkov, krémov ako aj zákrokov na omladenie pokožky. Dá sa však tomu predísť aj úplne jednoduchou aktivitou, ktorou si zaručíme dlhšie obdobie mladosti. Teda aspoň tej vizuálnej. Nuž, aké je to tajomstvo? Obyčajné cviky.

Jednoduchý tréning
Začnime čelom. Pri tomto cviku majte zatvorené oči a obočie sa snažte dvíhať tak, ako sa len dá. Vydržte päť sekúnd a uvoľnite. Takisto môžete skúšať priblížiť obočie jedno k druhému. Tým vytvoríte grimasu, akoby ste boli nahnevaná. Cvičenia opakujte niekoľkokrát.

Pre krajšie líca sa musíte veľa smiať. Mal by to byť však úsmev od ucha k uchu. Precvičujte ho niekoľko sekúnd, potom svalstvo uvoľnite a opäť opakujte. Ak naplníte ústa vzduchom, takisto spevňujete svalstvo v tejto časti tváre. Vydržte určitú dobu a cvik opakujte. Taktiež môžete striedať strany. Raz precvičujte len pravú, potom ľavú stranu.

Svalstvo na krku je tiež dobre poriadne natiahnuť, aby sa predišlo jeho ochabovaniu. Na to je vhodné žuvanie. Nie však klasické so žuvačkou, ale iba jeho simulovanie. Uskutočňuje sa pri zaklonenej hlave a zároveň prežúvate tak, aby sa všetky svaly poriadne precvičili.

Tieto cviky by sa mali cvičiť každý deň. Keďže nie sú ani časovo, ako aj fyzicky náročné, určite vám to nenabúra váš denný program. V prípade, keby ste chceli pre svoju tvár urobiť ešte niečo navyše, veľmi výborne pôsobia aj masáže. Tie si môžete urobiť aj sama, opäť pomocou veľmi jednoduchých krokov.

Prstami krúžte a zároveň tak masírujte oblasti okolo nosa a líc. Nezabúdajte na čelo, ktoré pri jemnom hladkaní od jeho stredovej časti až ku spánkom postupne vyhladzujte. Okrem týchto malých masážnych a cvičebných trikov môžete proti starnutiu kože bojovať aj ďalšími prostriedkami. Osviežte si napríklad tvár minerálnou vodou, ktorú nalejete do rozprašovača. Vhodné je aj naparovanie tváre, ktoré zmäkčuje pokožku. No a samozrejme využitie dostupných krémov proti vráskam nemôže poškodiť, preto si nájdite ten najvhodnejší pre vás a aplikujte ho ráno i večer. Tvarová gymnastika je ale jedným z najúčinnejších spôsobov ako sa vyvarovať starnutiu pleti a okrem toho pri nej ušetríte aj množstvo peňazí, čo vám bude nejedna kamarátka len závidieť.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!