Ak si pravidelne pleť čistíte ráno a večer pleťovým gélom, tonikom a na záver nanášate hydratačný krém, zbavujete sa tak nečistôt a prachu, ktorý sa vám na pleti cez deň či noc usadil. Aby vaša pleť na tvári bola na dotyk jemná, žiarivá, bez jazvičiek po akné a vyrážok, budete musieť vynaložiť viac úsilia starostlivosti o pleť. Určite viete, že maska na tvár vám urobí nenahraditeľnú službu k získaniu takejto pleti, ale len v prípade, ak budete vedieť ako ju správne použiť.

V prvom rade začnite s klasickou očistou pleti, na ktorú ste zvyknuté, t. j. krúživými pohybmi nanášajte na tvár pleťové mlieko alebo gél a následne pleťovú vodu podľa typu pleti. Takto ste sa zbavili povrchových nečistôt a urobili prvý krok k čistej pleti.

Následne treba odstrániť odumreté bunky a šupinky pokožky, ktoré upchávajú póry, čím je pleť tak uvädnutá a robia sa vyrážky. Tento problém vyrieši pleťový peeling, ktorý jemne roztierajte krúživými pohybmi na navlhčenú tvár. Peeling je skvelým pomocníkom a cestou k žiarivej pokožke. Prostredníctvom neho ľahko odstránite v najspodnejšej vrstve pokožky odumreté bunky, ktoré sa postupne po 30 dňoch obnovujú a vytvárajú nové, takže pleť treba pravidelne najviac 1-2 krát do týždňa čistiť peelingom. Pozor na veľmi citlivú pleť či na vážny stav akné! V tomto prípade si stav pokožky môžete peelingom len viac podráždiť a zhoršiť jej stav. Poraďte sa radšej s kožným lekárom, akým prípravkom môžete vašu pleť ošetrovať.

Po umytí povrchových a hĺbkových nečistôt nič nebráni tomu, aby sa účinné látky z pleťovej masky dostali doslova pod pokožku a rozžiarili ju. Aby sa však ľahšie dostala do spodných vrstiev epidermy, pred aplikáciou masky si môžete pripraviť naparovaciu kúpeľ, vďaka ktorej sa póry otvoria a budú pripravené prijímať živiny. Takáto kúpeľ je zložená z horúcej vody a popr. z bylinkového odvaru, osvedčený je harmančekový alebo žihľavový, čím bude naparovanie ešte účinnejšie. Vodu vylejte do väčšej misy, ponad hlavu si dajte uterák, aby para neunikala do strán a skloňte sa v bezpečnej dvadsaťcentimetrovej vzdialenosti od hladiny vody. Po 5 minútovom nasávaní pary máte póry v pleti dostatočne otvorené na to, aby sa vám maska dostala doslova a do písmena hlboko pod pleť.

Pokiaľ ste doteraz používali masky na pleť, pričom ste ju dostatočne nevyčistili, povrchovej mastnoty a prachu ste sa síce mohli zbaviť, ale určite tu netreba hovoriť o hĺbkovej čistote. Takto vám nečistoty zostali v pleti, čo môže spôsobiť vytváranie nepekných zanietených vyrážok. Ak masky pravidelne raz za týždeň nanášate na dobre očistenú tvár, jej koncentrované zložky preniknú hlboko pod pleť a vy sa môžete tešiť na sviežu, hladkú a rozjasnenú pleť i bez kupovania drahých kozmetických prípravkov!

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!