Presne tak, jedlo by malo byť zdrojom energie, výživy a symbolom zdravia. Zdravie človeka, je totižto najvzácnejší dar, aký máme. Tak si ho nenechajte vziať bez boja. Naučte sa zdravo stravovať, poskytnite organizmu potrebnú výživu a dostatok sily na každý deň.

Jedlo – liek či zabiják?

Podľa odborníkov, robíme dve základné stravovacie chyby – nedokážeme určiť správnu mieru porcie a kvalita jedla nie je dostačujúca. Ak chcete byť zdravá, neprejedajte sa, konzumujte jedlo v menších porciách 5-6x za deň a vyhýbajte sa jedlám s vysokým obsahom tuku, cukru, ale tiež farbív, glutamanu sodného a konzervačných látok.

Ak ste hladná, vypite pohár vody, a ak aj napriek tomu, pociťujete hlad, až potom sa najedzte. Dávajte prednosť surovej strave, čerstvej zelenine a ovociu (DOD je 400-800g), ktoré obsahujú prírodné cukry a soli a preto, nepotrebujete dopĺňať cukor sladkosťami či sladkými limonádami. Zbavte sa aj zlozvyku piť kávu (ťažký kávičkári, znížte dávku kofeínu na 1-2 šálky denne), prestaňte fajčiť a nekamaráťte sa s alkoholom.

Do svojho jedálnička zaraďte aj mliečne výrobky; mlieko, jogurty, syry, nech sú vašimi každodennými spoločníkmi. Pšenica, ovos, sója nech sú vašimi spojencami k dostatočnému prísunu vlákniny, ktorá predchádza zažívacím ťažkostiam a zaručuje štíhlu líniu, vďaka jej vlastnosti viazať vodu, čo v konečnom dôsledku vyvoláva pocit sýtosti.

Hoci je pre mnohých ťažké odolať sladkostiam, vyprážaným rezňom či lákavej klobáske, buďte silná a nenechajte sa zlákať. Zlé stravovacie návyky pridávajú nadbytočné kilá, znižujú obranyschopnosť organizmu, sú príčinou mnohých ochorení, podieľajú sa na vzniku alergií, srdcovo-cievnych či nádorových ochorení. Preto by vašou prioritou ku ceste k zdraviu, mala byť zdravá životospráva, ktorá je určite tou najcennejšou investíciou.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!