Chcete sa popýšiť Vuittonkou, ale v peňaženke nemáte dosť hotovosti? Ak sa nepriživujete na bohatých rodičoch, nesponzoruje vás žiadny štedrý priateľ a vaša výplata sa nepohybuje v rozmedzí tisícok eur, asi ťažko sa budete po meste hrdo niesť na podpätkoch od Jimmyho Choo (topánky známe zo seriálu „Sex v meste“), vykračovať si v šatách od Gucciho a v ruke držať luxusnú kabelku od Diora.

Zabudnite na kolekcie svetoznámych návrhárov, zabudnite na mestá módy, a pripravte sa na nákup značkových kúskov za pár euro vo vašom meste. Myslíte si, že je to nemožné? Práve naopak, presvedčíme vás, že sa to dá pomocou second-handu…

Zabudnite na predsudky!

Second-hand, oblečenie z druhej ruky, staré, špinavé a určite aj roztrhané. Skoncujte s podobnými predsudkami, ktoré sa nezakladajú na pravde, ale na mylných predstavách. Objavte výhody second-handu, ktoré spočívajú hlavne v nízkej cene skutočne značkových, kvalitných vecí, nikto iný nebude nosiť rovnaké kúsky oblečenia a za pár eur si môžete skvele doplniť šatník originálnymi doplnkami, oblečením značiek, ako napríklad H&M, Calvin Klein, Zara a mnoho ďalších. Jedinečné kúsky, módne trendy privážané z Paríža, Milána, New Yorku nesmú chýbať vo vašom šatníku.

Peňaženka vpred!

Hoci je nakupovanie príjemnou záľubou a peňaženka vám bude iste povďačná za nižšie náklady, nezabúdajte sa pri nakupovaní krotiť. Nemusíte si predsa kúpiť skoro dva na chlp rovnaké modré svetre, len preto, že jeden je tyrkysovej farby a druhý námorníckej modrej farby. Stačí vám jeden, aj keď cena za oba svetre je takmer zanedbateľná. Pri nakupovaní sa nenechajte strhnúť nízkymi cenami, radšej si premyslite, či máte oblečenie k čomu nosiť, či sa už podobný kúsok nenachádza vo vašej skrini, a až potom hádžte kusy odevov do nákupného košíka. Nakupujte lacno a rozumne! Stačí sa len trošku pohrabať medzi kusmi oblečenia a nezabudnúť, že móda je životný štýl, a že dámska móda sprevádza každý váš krok. Veľa šťastia pri love módnych hitov!