Každý vzťah sa časom dostane do krízy. Nemusí ísť len o partnerský zväzok, ale rovnako aj súrodenecký či kamarátsky. Ak vo vzťahoch dlhšie prevláda nuda a stereotyp, všetko je na nesprávnej ceste. Vzťahy treba posilňovať aj tak, že do nich občas vnesieme netradičnú atmosféru. Poďte sa zahrať s tými, na ktorých vám záleží!

Hry sú typické pre deti a ich neskrotnú fantáziu. Omyl! Hrať a zabaviť sa potrebujeme všetci rovnako. Zvlášť v tejto modernej a uponáhľanej dobe, keď už sa nevieme schuti ani zasmiať. Niekedy stačí tak málo. Vypnúť mobily, urobiť si svoj obľúbený čaj a pozvať partičku priateľov na menší pokec. O čom? O všetkom, čo počas hry vymyslíte.

Vzťahy sa najlepšie utužujú pri komunikácii. Spontánnej, úprimnej a osobnej. O tú sme sa pripravili, hneď ako našu pozornosť pohltil virtuálny priestor. Slabšie sa vyjadrujeme a svoje skutočné pocity skrývame za rôznymi žltými emotikonmi. Na chvíľu s tým prestaňme!

Výberom tých najlepších komunikačných hier vám chceme pomôcť v každom vašom vzťahu. Sú to príjemné a aj dosť náučné aktivity, do ktorých môžete zapojiť deti, manžela, rodičov, ale aj svoje najlepšie priateľky.

Prezentujte svoje životné príbehy a pocity v hre

Preskúšajte svoje vzťahy pri hre, respektíve prezentácii na vybrané témy. Napíšte na kartičky aspoň 20 zaujímavých tém (také, ktorými sa o hráčoch dozviete podstatne veľa) a nechajte im čas na vytvorenie príbehu, scénky alebo spomínanej prezentácie. Napríklad na tému Rande mojich snov vašej prelietavej kamarátke určite bude aj hodinový výstup málo, však?

Poproste hráčov, aby do scénok zapájali čo najviac rozličných slov, gest a isté časti prezentovali výlučne neverbálne. Vám sa odkryje priestor na hľadanie súvislostí a možno aj istých dohadov… Zaujímavou vsuvkou pri takejto hre sú aj vopred napísané vety, ktoré musí hráč do príbehu či prezentácie začleniť.

Ak sa pri Rande mojich snov vyskytne slovné spojenie bol to pohľad ako na mŕtvolu… Môže ísť o naozaj zaujímavý príbeh. Či už sa tieto scénky budú zakladať na pravde alebo výmysle, je len na uvážení každého hráča.

Máte rady filmy? Často pozývate svojich známych na spoločné večerné posedenie pri filme? Čo tak stíšiť, respektíve vypnúť zvuk? Najideálnejšie bude, ak film nikto z vás ešte nevidel, ani si o ňom nič neprečítate. Ešte lepšia verzia je pozrieť si náučný, respektíve dokumentárny film bez zvuku. Každý z vás bude istú časť komentovať, teda detailne opisovať jednotlivé zábery. Niečo budete musieť predpokladať, domyslieť si.

Dnes sa nám čoraz ťažšie hovorí aj o našich bežných pocitoch. Vyskúšajte si to pri scénke O jednej vete na niekoľko rôznych spôsobov. Skúste napríklad vysloviť svoje meno a priezvisko veselým, ustráchaným, zaľúbeným tónom. Pri týchto hrách o zábavu a utužovanie vzťahov rozhodne nebude núdza.

Foto: pixabay.com