Pasívne príjmy sú to, čo nás každého láka, no málokto vie alebo si prizná, že najjednoduchší a pomerne vysoký príjem bez námahy je príjem z nájomného. Vlastníte byť, ktorý je len využívania a nepoužívate ho? Nemáte na čo čakať, dajte ho do prenájmu podľa našich tipov. Váš majetok vám tak začne zarábať.

  1. Rekonštrukcia

Na to, aby ste byt alebo dom mohli prenajať a získať z prenájmu peniaze, je nutné, aby nehnuteľnosť zaujala záujemcov na prvý pohľad. Nebojte sa zainvestovať do rekonštrukcie a prerábky toho najpodstatnejšieho v byte. Ľahšie sa vám tak priestor prenajme.

  1. Zariadenie

Ak chcete, aby išiel byt ihneď do prenájmu, zamyslite sa nad tým, či si nezariadite. Pre väčšinu mladých ľudí je nereálne kupovať domáce spotrebiče, posteľ, matrac si skrine, keď to nekupujú do svojho, nevedia, čo potom s tým a v neposlednom rade nemajú ani financie. Vybavte byt základnými spotrebičmi a pár kúskami nábytku, o byt sa záujemcovia pobijú.

  1. Depozit

Pri stanovovaní depozitu myslite na to, že čím vyšší je, tým menej ľudí si ho môže dovoliť zaplatiť. Pri depozite úplne stačí, ak si vypýtate výšku jednomesačného nájomného, veď určite podpíšete aj zmluvu o tom, že nie je možné vysťahovanie z ničoho nič bez akéhokoľvek upovedomenia majiteľa, teda vás.

  1. Cena

Cena je okrem zariadenia pre mnohých záujemcov smerodajná. Niekedy môže pár desiatok eur rozhodnúť, preto sa snažte nastaviť cenu tak, že pri prípadnej snahe o jej zníženie ešte budete mať možnosť ju upraviť. Nepreceňujte príliš hodnotu bytu.

  1. Marketing

Na to, aby ste váš byt dali čo najrýchlejšie do prenájmu, musí byť váš inzerát viditeľný pre cieľovú skupinu ľudí a musí niekto na odpovede reagovať. Nebojte sa využiť služby realitnej kancelárie, urobí za vás množstvo reklamy a v konečnom dôsledku ju neplatíte vy, ale budúci obyvateľ vášho bytu. Publikujte kvalitné fotky príbytku na relevantných stránkach, uveďte všetky informácie a ľudia sa budú hrnúť.

Foto: pixabay.com