Dámy, prichytíte sa často pri tom, ako vám myšlienky ubiehajú k rozpálenej pláži alebo sa vidíte s rukami plnými tašiek so svojimi novými módnymi vychytávkami, no po precitnutí zistíte, že sedíte vo svojom príbytku a necítite sa v ňom natoľko príjemne, aby ste tam rady trávili voľný čas? Leto ešte nepovedalo posledné slovo, a teda pokým máte zo slniečka dobrú náladu, spravte si zo svojho bývania radosť a vylepšite ho podľa svojich letných predstáv. Nakoniec môžete pozvať mužskú dušu na kritickú kontrolu spojenú napríklad s osviežujúcim mojitom!

Ak sa už ani u seba doma necítite uvoľnene a sebaisto, potom už s malou pravdepodobnosťou nájdete miesto, kde vám bude príjemnejšie. Začnite teda kúsok po kúsku robiť svoje teritórium krajším, útulnejším a vášmu srdcu bližším. Určite prikývnete a dáte za pravdu tvrdeniu, že pokiaľ je byt či dom presvetlený denným svetlom, všetko sa zdá krajšie. Áno, môžete povedať, že máte málo okien a v byte sa s tým nedá nič urobiť, no opak je pravdou.

Majú vaše okná žalúzie, záclony či dokonca rolety? Ak áno, cez deň je nutnou povinnosťou dať ich preč! Vytiahnite ich hneď ráno hore, záclony roztiahnite a tešte sa s presvetleného priestoru. Ak máte pocit, že výmena okien v byte za účelom zvýšenia svetla vnútri je drahá, skúste zablúdiť na internetovú stránku mirador.eu, ktorá patrí spoločnosti, zaoberajúcej sa výrobou drevených okien a dvier, takže možno v konečnom dôsledku zvážite aj výmenu vašich plných dverí za vyrobené z typu dreva, ktoré sa štýlom aj farbou hodí k vašemu nábytku.

Svetlo v tme

Ak si čas od času obľúbite svetlo v interiéri, čo sa určite stane, pretože vnesie rozhľad aj do vašich myšlienok a nálady, nebudete sa ho chcieť vzdať ani počas tuhej, tmavej a tak často pochmúrnej zimy, ktorá zväčša kráča súmerne s únavou a podráždením. Tento problém je možné rýchlo a jednoducho vyriešiť – a teda nainštalovať si to izieb viacero bodoviek a použiť na ne úsporné svietidlá. Budete tak mať o poznanie svetlejšie v byte či dome, no na druhej strane nebudete za elektrinu platiť viac, pretože úsporné žiarovky spotrebúvajú niekoľkonásobne menej energie ako obyčajné žiarovky, používané v bežných slovenských domácnostiach.

Príjemné prostredie, ktoré nebude dýchať tmou, pochmúrnosťou, a teda i negatívnou náladou, môžete navodiť nielen rozumne rozmiestneným a nainštalovaným svietidlám, ale i vhodne zvoleným zariadením celého interiéru domácnosti. Pekný a moderný nábytok dokáže narobiť s akýmkoľvek priestorom divy, a preto je potrebné narábať s ním viac než opatrne a nestaviť na náhodu. Najlepšie urobíte ak sa poradíte s predajcom a kombinácie farieb a materiálu preberiete s ním.

Samozrejme, nábytok sa musí už na prvý pohľad hodiť do priestorov vášho bytu a navyše nemusí byť ani za každých okolností bledý, aby miestnosť, v ktorej bude umiestnený, presvetlil. Aj napriek tomu, že bude tmavý, s bledým kobercom či inými doplnkami bude nakoniec izba pôsobiť svetlo a pozitívne a o to predsa ide, no nie?

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – Jerry & Cara