Šperky z chirurgickej ocele sú v poslednej dobe veľmi trendy. V skutočnosti si ľudia v dnešnej dobe vyberú šperky, ktoré sú viac cenovo dostupnejšie a môžu tak mať vo svojich šperkovniciach stále nové a trendy kúsky. Okrem toho, že chirurgická oceľ je cenovo priaznivá má aj svoju jedinečnú krásu, ktorá má čo ponúknuť.

Mnoho vlastností, ktoré poskytuje práve oceľ ju robia silným kandidátom na skvelý materiál pre výrobcov šperkov. Dizajnéri využívajú chirurgickú oceľ, pretože vďaka jej širokým možnostiam dokáže neustále nasledovať módne trendy a byť IN.

Aké výhody v sebe chirurgická oceľ skrýva? Rýchly prehľad TOP 5 vlastností ťa presvedčí, že chirurgická oceľ je tá správna voľba.

  1. Je antialergická

Chirurgická oceľ je hypoalergénna (antialergická), takže je skvelou voľbou pre ľudí, ktorý majú kožné problémy, sú alergickí alebo majú citlivú pokožku na kov. Taktiež chirurgická oceľ vaše pokožku nesfarbí ( ako občas napr. bižutéria).

  1. Odolnosť voči korózii

Ďalšou dobrú vec, ktorú má v sebe chirurgická oceľ je, že si udržiava svoj vzhľad a bez ohľadu na to, čo sa stane, či ju namočíte alebo strieknete parfum, zostane skutočne rovnaká.

  1. Odolnosť proti nárazu

V porovnaní so zlatom alebo striebrom, šperky z chirurgickej ocele majú trvanlivý povrch, pokiaľ ide o škrabance. Hoci sa pri výrobe chirurgickej ocele upúšťa od jej hmotnostných vlastností, jej tvrdosť však naďalej ostáva. Rozhodne zvládne aj pád na zem, na kamienky bez veľmi výrazných škrabancov.

  1. Nevyzerá ako ťažký kov

Výhodou šperkov z ocele je fakt, že vôbec nepôsobia ako nejaké mohutné šperky z ťažkého kovu. Práve naopak. Chirurgická oceľ sa vďaka opracovávaniu čoraz viacej približuje vzhľadu strieborných či zlatých šperkov.

  1. Cena a dlhá životnosť

Napriek tomu, že sa tieto šperky pohybujú v nižšej cenovej výške ako sme, napr. pri drahých kovoch zvyknutí, udržiava si svoju trhovú hodnotu najmú vďaka svojej kvalite.