Ak sa niekto naozaj teší na horúce letné mesiace, tak sú to naši najmenší – naše deti. Mnohé z nich sú myšlienkami už počas zimy niekde uprostred leta. A nie je to spôsobené iba túžbou po momente, kedy sa na dva mesiace zavrú školské brány.

Leto predstavuje pre deti úplne iný svet. Čas nekonečných možností zábavy, hry a dobrodružstva. Úlohou rodičov je to, aby sa postarali, že všetky detské huncútstva budú bezpečné.

Chlapčenská obuv
Parádne tenisky peknej farby. Vhodné na bežné nostenie a čo je dôležité, tenisky sú vo vnútri s tvarovanou ortopedickou klenbou.

Detské topánky hrajú pri bezpečnosti nevinných hier veľkú úlohu. Koordinácia pohybov u detí má ešte ďaleko od dokonalosti, a tak by sme im nemali situáciu komplikovať. Detská nôžka by sa mala na topánky maximálne spoľahnúť.

Kupujte kvalitnú detskú obuv

Topánky pre deti sa na slovenskom trhu predávajú vo všemožnej kvalite. Od čínskych nepodarkov za pár eur až po kvalitnú zdravotnú obuv. Topánky pre deti od čínskych výrobcov sú zriedka dobrou voľbou. Hneď aj vysvetlíme prečo.

Pri detskej obuvi (a nielen nej) je kľúčové, aby topánka sedela na nohe. Pokiaľ je to možné, tak dokonale. V ideálnom prípade by ste nechali svojmu dieťaťu ušiť hneď prvé topánočky na mieru. Ono je to však finančne veľmi náročné. Preto si detské topánky na mieru dáva vyrobiť len veľmi málo ľudí.

Druhou najlepšou možnosťou je situácia, keď sa výrobcovi podarí vyrobiť obuv, ktoré sedí väčšine detí v danej krajine či regióne. Pri detskej obuvi je preto vhodné kupovať výrobky od miestnych firiem. Pre slovenské deti sú najlepšie topánky od slovenských výrobcov.

Vo výrobe obuvi sa vychádza z tzv. kopýt, čo je maketa detského chodidla. Kopyto je v podstate priemerné chodidlo v danej populácii. Preto je tu problém s čínskou obuvou. Čínska obuv je robená podľa čínskych kopýt. Teda je vhodná pre čínske deti, a nie pre slovenské.

Detská nožička je stále vo vývoji, takže nevhodná obuv môže mať veľmi neblahé vplyvy. Viac ako 60 percent dospelých ľudí má rôzne poruchy chodidiel. Pričom viac ako 99 percent detí sa rodí so zdravými chodidlami. Je zrejmé, že problém vzniká v detstve. Pôvodcom je vo väčšine prípadov nevhodná obuv.

Dievčenská obuv
Skvele vypracovaná obuv pre dievčatá. Pekne zdobená, možno nosiť celoročne.

Detské sandálky a ďalšia letná obuv

Sandálky na leto sa na prvý pohľad môžu zdať ako ideálna obuv. V mnohých prípadoch tomu aj tak je. Najväčšou výhodou sandálov je ich vzdušnosť. Chodidlo je tak plne vetrané – pokožka sa tak udržuje v zdravom prostredí. Pri sandáloch je však potrebné si dávať pozor na možné úrazy. Chodidlo v sandáloch nie je pevne upevnené. Nožička v nich jednoducho lieta.

Preto by mali byť sandálky na leto využívané iba pri primeraných aktivitách. V detských sandálkach sa vaše dieťa pokojne môže vybrať na prechádzku. Spozornieť však treba pri športovejších aktivitách, kde môže veľmi jednoducho prísť k nepríjemnému úrazu. Pri športe je potrebné používať pevnejšiu obuv, kde je členok dostatočne fixovaný.

Letné materiály topánok

Letné topánky pre deti by mali byť v prvom rade vzdušné. Túto podmienku najlepšie spĺňajú už spomínané sandály. Pokiaľ však musíte kúpiť klasickú obuv, dávajte prednosť prírodným materiálom. Tie lepšie dýchajú a takisto spôsobujú menej alergických reakcií. Deti sú v nich skrátka spokojnejšie.

Pri kúpe detských topánok je dobré sa spoľahnúť na overené značky. Tie predstavujú záruku kvalitných materiálov  a odbornej výroby. Rovnako sa odporúča aj nakupovať u overeného predajcu. Na trhu je množstvo falšovanej obuvi. Navyše skúsený predajca vám vždy ochotne poradí.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!