Môže sa zdať trúfalé vyjadrovať sa k tejto téme. Som predsa žena. V tejto chvíli by bolo možno vhodné, aby sa vyjadril muž a dovolil nám nahliadnuť do mužského myslenia a hlavne nám poskytol svoj pohľad na nežnejšie pohlavie. Práve takýto pohľad muža nám ponúka autor so svojim rebríčkom najkrajších žien z amerických obrazoviek a kín. Konkrétny článok nájdete v pánskom magazíne Magazino.sk.

Pravdupovediac už nespočetnekrát som sa zamýšľala nad tým, aké kritéria majú muži na svoju partnerku. Myslím, že je určite potrebné spomenúť ako fyzické kritéria, tak aj správanie, vystupovanie, povahu, ktorú by mala mať ,,ideálna žena”. Často sa mi stáva, že si kladiem otázku prečo ten a ten si vybral tú a tú. Čo je slepý? Veď sa o seba nestará, slovník má ako dlaždič a ešte k tomu je to hysterka. Napriek tomu sa jej ten chlap drží ako kliešť a nedá na ňu dopustiť. Prečo??? Odpoveď určite tušíte…jednoducho ju ľúbi. Má ju rád aj napriek chybám, ktoré má…vlastne tak ako každá z nás, no nie?

Čo sa týka vzhľadu…uf…v tejto oblasti nemám jasno a asi nebudem mať ani v budúcnosti. U niektorých príslušníkov mužského pokolenia mám niekedy pocit, že stačí aby bola žena peroxidová blondína, mala celkom slušné prednosti a je vybavené. Hneď predstavuje idol ženskej krásy. Na druhej strane som sa však stretla aj s takými mužmi, ktorí mali na ženy až priveľmi vysoké nároky. Zabudli však na to, že oni sami majú od dokonalosti veľmi ďaleko, ba možno ďalej ako žena, ktorú odmietli. Výsledky mojich dlhoročných pozorovaní sú takéto. Žena má byť predovšetkým ženou. Keď staví na ženskosť nemá čo pokaziť. Samozrejme, každý človek má iný vkus. To čo sa niekomu páči môže iného odpudzovať. Niektorým chlapom sa páčia blondíny, iným tmavé typy. Pred niekoľkými týždňami som zostala ,,zhrozená“, keď som sa dozvedela po dvoch rokoch vzťahu, že môjmu chlapovi sa páčia tmavé talianske typy žien…opálená pokožka, tmavé vlasy. Keďže som použila slovo ,,zhrozená“ môžete tušiť, že ja mám od takéhoto typu na míle ďaleko. Nie som síce svetlučká blondína, ale ,,Talianka“ určite nie som. Pýtala som sa priateľa prečo ma teda pri prvom stretnutí oslovil. Chvíľu len tak premýšľal, akoby ani sám nevedel a potom mi povedal iba to, že som sa mu páčila. Hmm….teda, aj keď som skoro opakom jeho ideálu? Tak som si to opäť vysvetlila po svojom: ,,Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.“ Samozrejme, keď som došla k takémuto záveru urazila som sa a deň sme mali tichú domácnosť. No, čo vám budem hovoriť? To je ženské zmýšľanie. Tak ako my nerozumieme mužom, tak rovnako nerozumejú oni nám. A čo spomínaná povaha a správanie ,,dokonalej ženy“? Myslím, že muž chce mať po svojom boku ženu, ktorá sa vie správať, ktorá je veselá a spoločenská, jemná a ženská, ale v spálni spontánna tigrica.

Aj keď muži majú svoje ideály, napriek tomu sú často so ženami, ktoré nespĺňajú ich predstavy a nevedia vysvetliť prečo túto konkrétnu ženu si vybrali. Myslím, že vtedy možno povedať, že ide o skutočnú lásku.