Otázka financií trápi v dnešnej dobe mnohé ženy, ktoré sa neustále zaoberajú tým ako vyžiť z nízkeho platu, ako zabezpečiť vzdelanie pre svoje deti, kedy si budú môcť dovoliť odísť na dovolenku alebo vymeniť starý nábytok v obývačke. Byť finančne nezávislá je v dnešnej dobe veľmi ťažké, najmä ak sa každý deň v práci prepúšťa a nájsť si nové a atraktívne platené zamestnanie je umením.

Niektoré ženy svoju finančnú situáciu riešia bohatým partnerom, iné sa ponížia a vykonávajú viacero činností často veľmi slabo platené a neúmerné ich vzdelaniu, ďalšie šetria peniaze všade tam, kde sa len dá a v živote si nedoprajú ani trochu potešenia. Ani jedna zo spomínaných možností nie je správna. Ostávať s niekým iba kvôli peniazom je ničenie si vlastného osobného šťastia, pretože to sa neodvíja od peňazí, aj keď si to mnohé dámy myslia. Aktívne pracovať u viacerých zamestnávateľov za almužnu znamená ničenie si vlastného psychického možno aj fyzického zdravia a neustále šetrenie a odmietanie si malých životných radostí ovplyvňuje negatívnym spôsobom zmýšľanie človeka, čím sa v konečnom dôsledku vytráca zo spoločenského a sociálneho života. Čo s tým?

Aby sme teda nemuseli pristupovať k takýmto drsným krokom a mohli si užívať život naplno a dopriali ho aj svojim deťom, musíme vymyslieť spôsob, ako sa čo najviac finančne oslobodiť. Základom je stabilná a dobre platená práca, v ktorej nám nehrozí vyhodenie ani zníženie platu. Práve naopak. Ak ho máte malý, musíte urobiť všetko preto, aby ste získali vyššie ohodnotenie primerané vašim výsledkom a snaženiam. To znamená, robte si svoju prácu zodpovedne a načas. Podávajte čo najlepšie výkony, ohúrte šéfa svojou aktivitou, zviditeľnite firmu alebo spoločnosť nejakým pozitívnym spôsobom. Ale pozor! Za to máte nárok na motivujúce ohodnotenie. Nemusíte sa preto báť pýtať zvýšenie platu, máte na to nárok, robíte výrazné posuny vpred, vynikáte schopnosťami, ktoré sa len tak ľahko u iných osôb nenájdu.

Ďalšou možnosťou je privýrobková činnosť popri práci. Musíte si však vedieť stanoviť hranice. Vyjsť z jednej práce a odísť do druhej je vlastná smrť. Robte preto niečo, čo vás baví a pritom si dokážete prilepšiť svoj príjem. Nezabúdajte na vhodné ohodnotenie. Inak to nemá zmysel. Ak ste teda jazykovo zdatná, doučujte. Máte počítačové schopnosti? Môžete programovať webové stránky. Dokážete kvalitne fotografovať? Čo takto ponúknuť svoje služby nastávajúcim novomanželom? Je len na vás, ako využijete vaše danosti a schopnosti tak, aby ste nimi získali zlepšenie svojej životnej situácie.

Tú si môžete vylepšiť aj vlastným podnikaním, ak máte podnikateľského ducha a ste ochotná zvládnuť všetky starosti, ktoré sú s tým spojené. Najlepším zárobkom peňazí sú však pasívne príjmy, ktoré sú vašim zdrojom peňazí bez toho, aby ste niečo robili. K nim patrí napríklad prenájom nehnuteľností alebo rozličné druhy akcií. Nechajte sa teda inšpirovať a žite život, na aký máte nárok. Neponižujte sa, ale doprajte si všetko čo potrebujete. Budete tak spokojnejšia a zdravšia.