Chystáte sa na poriadnu lyžovačku a rozmýšľate, ako pobalíte celú rodinu bez toho, aby ste museli na batožinu požičiavať prívesný vozík? Či už je vaša vysnená lyžovačka v Rakúsku, v nádherných apartmánoch v Taliansku, ale aj keď sa chystáte dovolenkovať v teple v Toskánsku, Chorvátsku, či Grécku, poradíme vám, ako sa pobaliť a nezblázniť sa. A to dokonca aj na cestu lietadlom! Prečítajte si naše rady a ak máte chuť, povedzte nám, aké triky používate pri balení vy.

lyžovanie

  1. Baľte univerzálne kúsky oblečenia, ktoré sa dajú navzájom ľahko skombinovať.

Povedzme si to na rovinu: celú skriňu jednoducho nezbalíte. Pri balení by ste mali myslieť na o, aby sa každé nohavice dali skombinovať s každým tričkom a svetrom, ktoré balíte. Vyberajte si neutrálne farby a jednotlivé outfity si naplánujte vopred.

  1. Neskladajte, rolujte!

Že ste ešte nepočuli o tomto univerzálnom triku pre všetkých cestovateľov? Pri balení oblečenia neskladajte tričká a nohavice tak, ako keby ste sa ich chystali ukladať do skrine. Ak je vašou prioritou zbaliť do jednej tašky čo najviac šiat, potom oblečenie rolujte. Nielenže rolovaním ušetríte miesto, oblečenie má i menšiu tendenciu sa krčiť a tak zabijete dve muchy jednou ranou.

  1. Vrstvenie – nie len v outfitoch, ale aj v balení

Pre lepší prehľad o zabalenom si veci rozdeľte na vrstvy. Nielenže si tak ľahko spomeniete, na čo ste zabudli, tiež si tak uľahčíte vyberanie vecí z tašky počas cesty, kedy nebudete mať možnosť vybaliť všetko. Základnú (spodnú) vrstvu by mali tvoriť topánky, ďalej pokračujte hygienickými potrebami, šatmi, elektronikou…

  1. To najťažšie/najväčšie na seba

Ide o starú a dobre známu radu. Mnohé z nás si ju pamätajú z detstva, keď nás mama chystala na dlhší výlet. To, čo zaberá najviac miesta, si treba dať na seba. Dvojnásobne to platí pri cestovaní lietadlom, ale dnes už túto radu netreba obchádzať ani vtedy, keď plánujeme cestu vlakom. V klimatizovaných vozňoch býva navyše zima, takže hrubé oblečenie určite oceníte. Nuž a napríklad také turistické topánky alebo kožušinové čižmy určite patria na nohy.

hory

  1. Dva v jednom je vítané

Všetko, čo sa dá využiť rôznymi spôsobmi je vo vašej batožine vítané. To sa týka nielen oblečenia, ale i doplnkov. K streleným vychytávkam posledných rokov patria sukňonohavice, vankúšodeka a pod. Viacúčelovosť sa týka aj funkčnosti materiálov. Chcete byť v suchu aj v teple? Tak si vyberajte materiály, ktoré vás zahrejú a zároveň ochránia pred zimou.

  1. Nezabudnite na…

…opaľovací krém a polarizované slnečné okuliare, či pomádu. Všetky tieto veci sa zídu ako na zimnej, tak i na letnej dovolenke!

  1. Nepribrala vaša taška?

Na váhu samotnej prázdnej batožiny často zabúdame. Pritom ide o nezanedbateľnú drobnosť! Už pri kupovaní kufrov a tašiek treba myslieť na to, že by mali vážiť čo najmenej. Ako sa chcete zmestiť do 20 kg limitu aerolínií, keď samotný kufor váži 5 kg?

  1. Zbaľte sa, vybaľte a zasa zbaľte

Keď sa balíte, vždy máte pocit, že budete potrebovať všetko. Z dovolenky si potom prinesiete niekoľko vôbec nenosených kúskov. Je to aj vaša skúsenosť? Potom je táto rada pre vás nad zlato. Po prvom balení všetko oblečenie vybaľte a pokúste sa tretinu z pôvodne zbaleného nechať doma.

Dúfame, že vás naše rady inšpirujú a že sa vám bude baliť dobre a rýchlo. Prajeme všetkým krásnu dovolenku bez stresov a s batožinou vždy na správnom mieste!

Zdroj obrázkov: Freeimages.com a Pixabay.com