Bardejov, malebné mesto ležiace na východe našej republiky, presnejšie v Prešovskom samosprávnom kraji, má za sebou prekrásnu históriu, ktorej svedkom sú skvostné historické budovy a kultúrne pamiatky. Niektoré z nich boli zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Pýchou mesta je Radničné námestie, ktoré každoročne víta tisíce turistov a návštevníkov mesta. Dobu renesancie pripomína Mestská radnica. Viete aké je meno druhého najväčšieho kostola v Košickej arcidiecéze? Je ním s dĺžkou 50 m a šírkou 30 m Chrám sv. Egídia. Za zmienku určite stoja viaceré meštianske domy, ktoré si doteraz zachovali svoj pôvodné charakteristické črty. Zo 16-teho storočia pochádza starobylý Katov dom. Nesmieme zabudnúť na zaujímavý symbol mesta, ktorým je Socha sv. Floriána. K mestu neodmysliteľne patria viaceré kostoly a kaplnky.

Jednou z dominánt mesta sú kúpele, ktoré sa prvýkrát spomínajú v roku 1247. V súčasnosti sú mnohé z budov zrekonštruované a zmodernizované. Napriek tomu ich zjav stále pripomína doby dávno minulé.

Jednou z navštevovaných lokalít mesta sú kúpele, kde poskytujú kúpeľnú liečbu dospelým aj deťom. Mnoho rokov sa tu úspešne liečia a zotavujú pacienti s onkologickými chorobami, ťažkosťami tráviaceho a obehového ústrojenstva, poruchami látkovej výmeny a dýchacích ciest. Stretnúť tu môžete ľudí trpiacich na choroby obličiek, močových ciest i chorôb z povolania. Základom liečby je niekoľko prameňov. Svojou liečivou silou zbavuje všetkých pacientov a ich zdravotných neduhov prameň Herkules, Hlavný, Lekársky, Alžbeta, Klára, Napoleon, Anna a Kolonádny. Pramene môžeme charakterizovať ako stredne mineralizované, hydrogén-uhličitanovo-chloridové, sodné, železito-uhličité a zároveň studené, hypotonické. Zvláštnosťou je zvýšený obsah kyseliny boritej.

Základom všetkých liečebných procedúr je kúpeľná liečba, ktorú lekári podľa stavu pacienta dopĺňajú ďalšími ozdravovacími procedúrami. Pacienti sa môžu oddávať rehabilitácii, masážiam, vodoliečbe, teploliečbe, elektroliečbe či bankovaniu. Skvelé liečebné úspechy zaznamenáva uhličitá terapia a pobyt v soľných jaskyniach.

V ponuke je široká škála pobytov. Samozrejmosťou sú liečebné pobyty pre deti, dospelých a špeciálne seniorov. Kúpele myslia aj na návštevníkov, ktorí z vlastnej vôle chcú podporiť svoje zdravie, zregenerovať telo a načerpať nové psychické sily. Preto sú čoraz častejšie využívané relaxačné víkendové pobyty. K dispozícii sú aj ozdravovacie pobyty pre seniorov, ktorí si prostredníctvom kúpeľnej liečby môžu spríjemniť chvíle svojho každodenného života. Bardejovské kúpele sa zaoberajú viac ako iné kúpele liečbou detí. Skvelá starostlivosť, detailne premyslený denný program a príjemné zariadené izby potešia každé dieťa.

Kúpeľná liečba je nepredstaviteľná bez kultúrneho a spoločenského vyžitia. Pravidelne sa v Bardejove koná Medzinárodné hudobné leto, ktoré poctí svojou prítomnosťou množstvo skvelým umelcov zo Slovenska i zahraničia. Svoju tradíciu má v meste aj Bardejovská hudobná jar. V júni sa koná podujatie pod názvom Hrnčiarska nedeľa. S ľudovými remeslami je spojený Bardejovský tradičný jarmok, ktorý sa koná pravidelne koncom augusta.

Ak kultúra nie je šálkou vašej kávy a skôr imponujete k športu, choďte si zahrať biliard, squash, bowling, petang alebo sa prejsť prekrásnou bardejovskou prírodou. Okolie ponúka ideálne príležitosti pre cyklistiku. Rieka Ondava a rybníky v okolí mesta potešia náruživých rybárov. Okrem toho sa môžete oddať vášni menom poľovníctvo, pretože za poplatok je možný odstrel niektorej zveri.

Možností je naozaj veľa. Mesto spĺňa podmienky aj tých najnáročnejších rekreantov. To je hlavný dôvod, prečo ho čoraz viac navštevujú turisti z domova aj zahraničia.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!