Ovocie predstavuje pre zdravie človeka veľké množstvo vitamínov, ktoré sú potrebné pre organizmus. Ak ho nekonzumujeme, môže sa stať, že náš imunitný systém zoslabne a budeme terčom mnohých nepríjemných chorôb, najmä v zimnom období. Ovocie však nepôsobí blahodarne iba v boji proti zlým škodcom a vírusom, ale pomocou neho môžete napomôcť svojej línii. Ak začnete s vitamínovou bombou už teraz, v lete sa môžete tešiť z atraktívneho tela a užívať si slniečka aj na inak menej odhalených miestach.

Základom je však nepreháňať a ovocie si dopriať v rozumnom množstve. To znamená, nekonzumovať ho počas celého dňa, ale dožičiť si aj riadnu stravu, ktorá vás zasýti. Vitamíny v podobe plodov, by sa však mali objavovať vo vašom jedálničku každý deň, okrem štíhlej postavy si tak zabezpečíte aj krásu.

Jedzte to, na čo máte chuť. Ak milujete jablká, doprajte si ich každý deň. Stačí jedno a zistíte ako rýchlo vás dokáže zasýtiť. Základom je vitamín C a vápnik, ktorý vaše telo potrebujete a za jeho prísun vám bude vďačné.

Taktiež vyskúšajte citrusové plody. Najmä teraz populárne mandarínky či pomaranče. S nimi sa chudne naozaj chutne. Doprajte si plody, ktorých jemná dužina so sladkou šťavou vytvárajú príjemný pocit nielen pre vaše chuťové bunky, ale aj pre vaše telo. Môžete pridať aj grep, ktorý je taktiež bohatý na vitamín C a okrem toho prispieva k detoxikácii organizmu.

Ananás patrí taktiež k ovociu, ktorý sa stará o pekné telo a štíhlu postavu. Jeho vynikajúcou vlastnosťou je, že obsahuje dostatok vody, čo je pri chudnutí veľmi dôležité. Organizmus je tak zásobený tekutinami, ale aj vitamínmi a minerálmi. Okrem toho je ananás vynikajúcim podporným prostriedkom pri trávení, takže jeho konzumáciou pomôžete svojmu tráviacemu systému.

Ovocie konzumujte v menších, ale pravidelných dávkach. Striedajte ho, nesústreďujte sa len na jeden druh. Tak sa ho po čase neprejete a budete mať vždy niečo nové. Snažte sa ochutnať aj doposiaľ nepoznané druhy, na pultoch obchodov sa k nám dováža množstvo nových, zaujímavých plodov, tak prečo byť ukrátená, ak to nie je nutné. Iba v prípade ak by vám to-ktoré ovocie naozaj nechutilo, zbytočne sa nenúťte. Radšej si doprajte to, čo vám práve ide na chuť, prípadne čo ste už dávno nejedli.

Aj ovocné šťavy sú veľmi vhodné pre účinné chudnutie, takže si môžete z času na čas vypiť aj tie, ktoré sú vytlačené z čerstvých plodov vášho obľúbeného ovocia.

Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!