„Od zajtra začnem chudnúť a prestanem toľko jesť.“ Priznajte sa, koľké z vás a ako často už niekedy použili túto frázu, ktorej platnosť je maximálne niekoľko dní? Myslíte , že je dobré dávať si ultimáta a nedodržiavať ich? Niekedy by bolo možno lepšie stopnúť sa s uvedomiť si v momente, že niečo treba zmeniť. Chudnutie je dlhodobou záležitosťou, preto sa musíte naučiť mať svoj život v chudnúcom režime rady. V opačnom prípade pôjdu kilogramy dole nielen ťažko, ale aj neúprosne pomaly. Začnite sa preto hýbať.

Šport je v súčasnosti naozaj frekventovanou témou. Mnoho mladých sa rýchlo zapáli pre pohybovú činnosť, no stále v menšej miere ako v minulosti. Ak chcete schudnúť, nájdite si šport, ktorý vás bude baviť, napĺňať a spôsobovať vám radosť. Vo dvojici sa to lepšie ťahá. Preto, ak máte kamarátku alebo partnera ochotného s vami cvičiť, môžete sa navzájom motivovať. V lete na šport ani nemusíte minúť žiadne peniaze. Stačí vám prevetrať bicykel alebo korčule a ísť do prírody. Určite narazíte aj na pieskové volejbalové ihriská, ktoré sú bez poplatku. Uvidíte, ako sa pri volejbale zapotíte.

Nepochybne dobrou voľbou je tenis, plávanie alebo behanie. Pri týchto činnostiach zapojíte do pohybu celé telo a na druhý deň budete s určitosťou vedieť, že ste pre svoju postavu spravili správnu vec. Naučte sa zaradiť šport približne tri, štyrikrát do týždňa do svojho rozvrhu. Ak však nechcete upadnúť do stereotypu, striedajte druhy aktivít. V zime totižto budete obmedzené tráviť športový čas len v interiéry, využite teda pekné počasie a chudnite na čerstvom vzduchu.

Chudnutie má ale svoju zákonitosť. Prijatá energia z jedla musí byť nižšia ako vydaná pohybom. V opačnom prípade neschudnete. Nie nadarmo sa hovorí, že šport je tridsať percent z procesu chudnutia, zvyšných sedemdesiat percent tvorí strava. Zbytočne sa budete trápiť v posilňovni, keď si potom dáte na obed vyprážaný rezeň. Buďte realistky a pozrite sa kritickým okom aj na svoj jedálniček, pokúste sa ho zmeniť a spolu so športom budete na ideálnej ceste za vysnívanou a sexy postavou.

Foto: pixmac.sk, Christopher Johnson – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!