My ženy sme bytosti z väčšej časti emocionálne. Naše city to sme jednoducho my. Na druhej strane muži sú pragmatickí a často nechápeme ich myšlienkové pochody. Ale predsa existuje spôsob, akým možno odhaliť, čo muž vnútri skrýva, čo si v skutočnosti myslí. Chcete vedieť ako to zistiť? Naučte sa čítať reč tela!

Táto nie často využívaná časť psychológie nosí v sebe neuveriteľnú moc čítať v ľuďoch a ešte predtým než sa prejavia, vie odkryť ich skutočné pocity. A faktom je milé dámy, že my ženy máme tento zmysel, reagovať na reč tela, oveľa vyvinutejší než muži. To je dôvod, prečo by sme mali vedieť čítať v signáloch reči tela. Ak sa naučíte čítať signály tela vášho partnera, naučíte sa lepšie pochopiť jeho správanie, a tak lepšie nasmerujete jeho správanie voči vám a nakoniec aj celý váš vzťah.

Pozerajte sa pozorne do jeho očí
Oči sú zrkadlom duše. Do očí sa pozeráte neustále. Ak nie, naučte sa to hneď teraz, veľa vám prezradia.

Snáď najvýraznejšie pri očnom kontakte sú zrenice. Sledujte, či ich má váš partner pri rozhovore s vami rozšírené alebo stiahnuté. Ak sú rozšírené, nemáte sa čoho báť. Váš partner má v sebe pozitívne pocity. Ak vám pri tom súčasne hovorí, že vás miluje, je to naozaj tak. Pozor však pri stiahnutých zreniciach. Tam sú vnútri skryté negatívne pocity ako hnev či zlá nálada. Tu si dajte radšej pauzu. Oči ho prezradia aj vo chvíli, keď vám klame. Nie, uhýbať vám nebude. Je vedecky dokázané, že väčšina klamárov udržiava očný kontakt, pretože sa domnievajú, že ich tak ľahko neodhalia. A preto je dôležité, aby ste si na ňom všímali aj iné gestá.

Sledujte jeho ruky
Ak máte vážny rozhovor a váš partner pritom pohadzuje rukami s otvorenými dlaňami, môžete si byť istá, že to čo hovorí, myslí úprimne.

Pozor však, ak si ruky prekríži na hrudi, znamená to, že s vami nesúhlasí a nemieni sa podieľať na tom, čo hovoríte. Je určite negatívne naladený.

Vaša polovička príde neskoro večer domov a vy sa ho pýtate, kde bol. Tichým hlasom a prstom šúchajúcim popod nos vám vysvetľuje, že mal veľa práce. Tak vedzte, že to tak celkom presne nie je a on vám nehovorí pravdu. A podobne na tom bude aj keď si bude šúchať oko, chytať lalok ucha či škrabkať sa na krku. Ak si upravuje golier je tiež v situácií, kedy k vám nie je úprimný.

Predstavte si, že máte vážnu diskusiu o vašej budúcnosti a on si podopiera hlavu rukou. Rozhodne túto tému odložte nabudúce, tento krát ho nudíte, a pokiaľ neprestanete, možno si aj zdriemne.

Veľmi obľúbené u mužov je nosiť ruky vo vreckách. Nič v zlom, keď sa baví s kamarátmi, no ak si takto skrýva ruky pred vami, určite sa s vami rozprávať nechce.

Kam ho nohy zavedú….
Ako váš miláčik sedí v obývačke? Má nohy prekrížené alebo od seba? Má nohy vyložené na stole s rukami za hlavou?

Muži sedia s prekríženými členkami, keď sú neistí alebo negatívne naladení. Ak máva vo zvyku mať prekrížené nohy v kolenách a sústavne ich obmieňa s pozíciou vystretých nôh je to len zvyk, pri ktorom sa cíti pohodlne.

Ak sedí muž s nohami veľmi ďaleko od seba, môže to znamenať, že je arogantný a agresívny. Ak takto sedí vo vašej či inej ženskej prítomnosti , možno tým chce upútať pozornosť na svoju sexualitu, takže toto gesto môžeme pokladať za sexuálnu výzvu alebo súčasť dosť arogantnej formy dvorenia mužov, zvaných „mačo”.

Pri futbale či inom športovom prenose bude určite sedieť s nohami vyloženými na stole a rukami za hlavou. V tomto prípade dáva najavo, že stôl je jeho teritóriom a radšej sa mu v tej chvíli nevnucujte.

Ak sa s ním zhovárate v stoji, a výraz tváre vášho partnera svedčí o tom, že je rád vo vašej spoločnosti, no chodidlo alebo obe chodidlá mu smerujú k dverám, určite by sa rád vyhol tomuto rozhovoru a najradšej by odišiel. Možno ho rozhovor nudí alebo má dôležité stretnutie inde, v každom prípade však chce odísť.

Jeho chodidlá však nevysielajú len negatívne signály. Niekedy nimi signalizuje aj záujem alebo pozornosť. Napríklad, ak stojí a rozpráva sa s vami, všimnite si, že jeho chodidlá – jedno alebo obidve – obracia priamo k vám. Znamená to, že máte spoločný záujem a chce sa o ňom s vami porozprávať.

Ako vidíte reč tela nie je zložitá záležitosť. Stačí si len dôkladne osvojiť niektoré gestá a môžete ich buď pozorovať na partnerovi alebo ich využívať vo svoj prospech. Jej porozumenie je v partnerskom vzťahu veľmi dôležité, pretože vytvára neviditeľné putá, ktoré váš vzťah držia pohromade.

Foto na titulke: SXC.hu