Za prvé diamantové šperky, sú považované amulety, zhotovené pred 3000 rokmi, v Indii. Ľudia, im pripisovali obrovskú moc ochrániť ich pred zlými silami, kvôli schopnosti diamantu lámať svetlo. Hodnotu diamantov, poznali aj rímsky králi. Krásu tohto nerastu obdivovali tak verne, že netrvalo dlho a diamantový šperk sa stal nielen symbolom prepychu, ale aj lásky. Aj urodzený šľachtici, sa radi obklopovali diamantovými šperkami a možno sa nechali inšpirovať práve kráľmi stredoveku, keď svojim konkubínam, neraz podarovali vzácny šperk z pravých diamantov. Šperky z diamantov, hrali významnú úlohu v každom storočí a svoje ústredné miesto v šperkárstve, si držia už celé tri tisícročia!

Diamantové šperky ako symboly bohatstva a luxusu, nosievali predovšetkým vysoko postavené ženy – princezná Mária, neter Napolena Bonaparte, anglická kráľovná Viktória, či kňažná Grace. Stelesnením krásy, sa šperky z diamantu stali aj vďaka slávnym protagonistkám, najkrajších žien tej doby. Svoju záľubu v nosení diamantov, v pesničke otvorene priznala Marylin Monroe, k obdivovateľkám najtvrdšieho nerastu sa hrdo hlásila aj Liv Tyler a diamantové šperky, na každom kroku sprevádzajú aj americkú divu Beyonce Knowles.

Prvé náušnice, pravdepodobne pochádzajú zo starovekého Egypta. Neskôr, približne v 4. storočí pred Kristom, boli diamanty osadené do podoby šperku. Odhaduje sa, že práve v Indii, vznikli prvé diamantové náušnice na svete! Od tých čias, náušnice z diamantov prešli rôznymi zmenami, technologickým pokrokom a estetickejším spracovaním. Kvalita diamantu, sa od 20.storočia, hodnotí podľa štyroch charakteristík. Pri určení vzácnosti diamantu, umiestneného v šperku, sa zohľadňuje karát, rez, farba a jasnosť diamantu. Podľa týchto charakteristík, sa diamant delí do niekoľko desiatok skupín. Napríklad, podľa farby diamantu, možno tento vzácny drahokam, zaradiť do skupiny ružových, bielych, modrých, zelených, žltých diamantov a pod.

Úchvatné, dych vyrážajúce diamantové šperky, pristanú každej žene a aj preto, by aspoň jeden pár náušníc z diamantov, nemal chýbať ani vo vašej šperkovnici! Podľahnite diamantovej horúčke aj vy a zadovážte si vždy aktuálny módy trend – šperky z diamantov!