Snom každého z nás je mať domov. Domov tvoria predovšetkým ľudia, ktorí s nami žijú a obdarúvajú nás láskou. Je dôležité, aby sme sa v útočišti domova cítili nielen bezpečne, ale aj príjemne. Preto je veľmi dôležitý správny výber zariadenia, farieb a doplnkov. Sortiment v oblasti interiérového zariadenia a doplnkov je veľmi široký, preto treba jednotlivé prvky dôsledne zladiť, aby byt alebo dom pôsobil ako harmonický celok.

Každý z nás má svoj štýl a ten by sa mal naplno prejaviť v našom interiéri. Milujete prírodu? Potom by mali vo vašom obydlí prevládať prírodné materiály. Nechajte sa unášať drevom a drevenými doplnkami. Ak máte radi jednoduchosť, voľte jemné nevýrazné línie a príliš nekombinujte.

V prípade, že vás fascinujú farby, dajte to najavo vašim budúcim návštevám. Práve farby majú veľký vplyv na psychiku človeka a harmóniu bývania. Preto ich výber nepodceňujte. Siahnuť môžete po vašich obľúbených farbách alebo sa rozhodujte podľa toho, čo jednotlivá farba symbolizuje. Symbolom čistoty, snehu a nevinnosti je biela. Možno ju dokonale kombinovať s ostatnými farbami. Samostatne však pôsobí nezaujímavo. Dobíjacích mechanizmom našej energie je vášnivá červená. Symbolom romantiky a jemnosti je ružová. Povzbudzujúce účinky má farba slnka. Žltá pomôže odstrániť z duše zničujúci smútok. Magické schopnosti sa pripisujú fialovej. Farbou mora, ale aj fantázie je tyrkysová. Každá farba v sebe ukrýva silu, ktorá pôsobí na naše vnútro a tieto vplyvy by sme nemali podceňovať.

Zdrojom energie je svetlo. V svetlých priestoroch sa dokonale vynímajú kvety. Spojenie svetla a kvetov pôsobí blahodarne na vašu psychiku. Pred samotným výberom rastlín si ujasnite, kde by sa rastliny mali nachádzať. Potom môžete pristúpiť k samotnému výberu rastlín. Kráľovnou kvetou je nielen ruža, ale aj exotická orchidea. Orchidea je čoraz viac obľúbená aj v našich končinách. Ak si vyberiete druhy, ktoré sú nenáročné na pestovanie, môže sa skvelo vynímať aj vo vašom interiéri. Do prostredia s bohatým slnečným žiarením môžeme umiestniť africké fialky. Farebné odtiene kvetov zlaďte s jednoduchými farebnými kvetináčmi. Výsledok je ohromujúci.

Harmonické bývanie – to je citlivý výber farieb, kvetov a interiérových doplnkov. Venujte mu preto potrebný čas a energiu.