Práca- náplň života, radosť a zábava, alebo nutné zlo? Každý má k tej svojej práci úplne iný postoj, no predpokladá sa, že v ideálnom prípade tvorí až jednu tretinu nášho života. Ďalšie dve pokrýva rodina, priatelia, oddych a zábava. Málo? Veľa? Každopádne dosť na to, aby sme ju nevykonávali s odporom a nechuťou, a aby sme pri nej netrpeli žalúdočnými vredmi či chronickým stresom.

Ak však Vaša práca spĺňa práve tieto kritéria, mali by ste s tým niečo robiť, inak sa váš život stane nočnou morou. Nie každý človek oplýva kreativitou, či vysokoškolským diplomom, ktorý je, povedzme si pravdu, veľmi často rozhodujúcim prvkom pri pohovoroch do zamestnania. Každý má však nejaký sen, túžbu alebo nápad, ktorý by chcel zrealizovať. A práve vďaka podnikaniu môžete svoj sen uskutočniť. Ženy v stredných rokoch, ktoré boli dlhé roky na „materskej dovolenke“, starali sa o deti, manžela a domácnosť, sa priskoro vzdávajú myšlienky zamestnať sa v domnienke, že bez skúseností, či potrebnej kvalifikácie ich nik nezamestná. Bohužiaľ, v mnohých prípadoch tomu tak aj naozaj je. Zabúdajú však, že aj práca v domácnosti je obohacujúca, napr. sa naučili piecť skvelé medovníčky alebo netradičné torty, štrikovať, vyšívať, alebo vedia perfektne umyť okná a vyčistiť každú škvrnu na koberci. Ak si niekto myslí, že niečo také je úplne nanič, je na veľkom omyle. Prečo tieto schopnosti nevyužiť vo svoj prospech? Prečo nezačať podnikať? Na to, aby ste sa stali úspešnou podnikateľkou v upratovacích službách či pečení zákuskov netreba mať vysokoškolský titul, stačí šikovnosť a hlavne trošku sebavedomia no a, nebudeme si predsa klamať, niečo nové sa naučiť. V prvom rade si však musíte určiť cieľ, resp. náplň svojho podnikania, prenajať priestory (ak je to potrebné), poprípade pomocníkov a založiť spoločnosť s.r.o. Netreba zabúdať ani na správnu propagandu. Na úspešný obchod vôbec nemusíte platiť za veľkoplošné reklamy- stačí pár inzerátov na tom správnom mieste, či “roztrúbiť“ správu medzi kamarátkami. Možno ste už počuli o známej slovenskej podnikateľke, ktorá opustila lukratívne miesto v banke a rozhodla sa naplno venovať svojej záľube- výrobe sladkých kytíc. Čo asi musela urobiť, aby sa stala úspešnou podnikateľkou? Opustila nezáživnú prácu a radosť z nápaditých cukroviniek si nenechala len pre seba a svoju rodinu, ale ponúkla ju celému Slovensku.

Ak sa už teraz hrozíte predstavy úradov a vysokých poplatkov, nezúfajte. Celtic s.r.o. je spoločnosť, ktorá pomáha začínajúcim podnikateľom. Založenie spoločností s.r.o., ich predaj a kúpa, daňové a právnické poradenstvo- s tým všetkým Vám dokáže Celtic s.r.o. pomôcť. Navyše, vďaka jej prepracovanej metóde ušetríte až polovicu výdavkov a obídu Vás aj dlhé rady na úradoch. V prípade, že podnikať chcete doslova ihneď, vybrať si môžete z ponuky už existujúcich spoločností založených za účelom ich predaja.

Podnikať môže naozaj každý, tak prečo by ste Vy mali zostávať v nenávidenej práci alebo na nekonečnej materskej?

Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!