Francúzskej republike právom patrí prívlastok najväčšia krajina Európskej únie. Rozprestiera sa na 550 000 km2 a ponúka nespočetné množstvo turistických a historických atrakcií. Na svoje si prídu milovníci slnečných zlatistých pláží, lyžovania v alpských strediskách, ale aj „dychtivci“ po poznaní a nových informáciách.

Pokladom Francúzska je jeho hlavné mesto Paríž. Veď čo môže byť lepšie ako prechádzka štvrťou MARAIS. Pohľad na NOTRE DAME či SAINTE CHAPELLE uspokojí každého návštevníka. Latinská štvrť s pyšne stojacou univerzitou SORBONNE a palácom LUXEMBOURG, či námestie LA DÉFANCE je to, čo nenájdete nikde inde vo svete.

Nevidieť CHAMP-ELYSÉES, Víťazný oblúk a Eiffelovu vežu znamená, že ste v Paríži ani neboli. Štvrť TROCADERO s rozsiahlou ponukou múzeí naplní vedomosťami každého turistu. Ak k pobytu v „perle na Seine“ pridáte aj návštevu štvrte MONTMARTRE s bazilikou SACRE COEUR a poctíte svojou prítomnosťou námestie umelcov PLACE DU TERTRE, spečatíte úžasný dojem, ktorý vo vás zanechá hlavné mesto Francúzska.

Paríž nie je len vlastníkom prekrásnych historických pamiatok, ale dáva k dispozícií aj priestor pre oddych a zábavu. Ak sa cítite stále mladý alebo si túžite zaspomínať na detské časy, nie je nič lepšie ako DISNEYLAND.

K cennostiam najväčšieho štátu Európskej únie bezpochyby patria zámky MALMAISON a VERSAILLES so svojimi prekrásnymi záhradami.
Alabastrové pobrežie s bielymi útesmi, aj tak možno charakterizovať NORMANDIU, ktorá leží na severozápade Francúzska. K tejto oblasti bezpochyby patrí mestečko FÉCAMP a ETRETAT. Ak vám ku šťastiu chýba štipka adrenalínu, je pre vás stvorený most zavesený na lanách – PONT DE NORMANDIE. Pri potulkách Normandiou sa zastavte na nábreží sv. Kataríny, ktoré patrí k malebnému mestečku HONFLEUR. Pýchou Dolnej Normandie je svetoznámy a turistami vyhľadávaný kláštor LE MONT ST. MICHEL.

Nezabudnuteľné chvíľky ponúka Francúzska riviéra, ktorá je sídlom najväčšieho európskeho kaňonu GRAND CANYON DU VERDON. MONACO, ST. TROPEZ, CANNES či pevnosť BAUBANA v Antibes, mestečko NICE s palmovou anglickou promenádou sú symbolmi nielen Francúzskej riviéry, ale celého Francúzska.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!