Výber autoškoly je pre nás veľmi dôležitý. Síce to nie je voľba partnera na celý život, ale aj toto rozhodnutie ovplyvní to, ako sa budeme v budúcnosti cítiť na cestách a aj to, akým štýlom šoférovania budeme viesť auto. Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere autoškoly, aby ste si hneď na prvý pokus vybrali tú správnu?

girl-1442438_640

Na trhu sú desiatky, kde začať?

Či už ste z Bratislavy, Banskej Bystrice alebo Piešťan, v každom väčšom meste sú dnes už desiatky autoškôl. Ako teda začať, aby ste výberom nestrávili dva týždne? Pýtajte sa. Pýtajte sa svojich kamarátok, rodiny, známych, Facebooku, že kde robili autoškolu a ako boli spokojní. Toto je skvelé sito, v ktorom vám ostanú len tie najlepšie možnosti.

Dokáže vám autoškola vyhovieť?

Každý sme iný, a to znamená, že každý sa cíti za volantom inak. Preto je dôležité, aby autoškola mala inštruktorov, ktorí sú trpezliví a dokážu vás naučiť čo najlepšie šoférovať. Okrem toho sa zaujímajte aj o to, či sa vám dokáže autoškola prispôsobiť časovo a zabezpečiť vám jazdy vo vami určenom čase.

Skontrolujte si vozový park

Poznáte to klišé, že „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku“? Vedzte, že keby ste sa mali učiť na starých autách v zlom technickom stave, bolo by to hrošie, ako keby ste sa učili v nových a udržiavaných vozidlách. Preto sa pozrite na to, v akom stave je vozový park, či náhodou nemajú letné gumy miesto povinných zimných pneumatík koncom decembra a podobné detaily.

Zásadné detaily, ktoré rozhodujú

Hoci by cena nemala byť tým hlavným vodítkom, je dôležitá. Zaujímajte sa aj o to, či môžete kurz zaplatiť na splátky. Zistite si, či má autoškola v ponuke kondičné jazdy, či vám zabezpečí kurz prvej pomoci a učebné pomôcky. Aj toto sú detaily, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa o tom, ktorá z autoškôl je pre vás najlepšia.

Foto: pixabay.com