Ani modrá, ani zelená. Jednoducho tyrkysová. Má niekoľko odtieňov, no vždy je svieža, zaujímavá a dokáže upútať už na prvý pohľad. Hodí sa do chlapčenskej izby namiesto obohranej modrej, neurazí ale ani v dievčenskej izbe a pristane aj kúpeľni. Kde sa vám ešte bude krásne vynímať?

Pri pohľade na tyrkysovú farbu sa mnohým určite vybaví spomienka na leto či more. Je upokojujúca a uvoľňujúca. Navyše ide o rodovo neutrálnu farbu. Ak vás zaujala, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Kam sa hodí?

Samozrejme, je len na vás, kde a ako tyrkysovú farbu použijete. Aký bude výsledok, veľmi záleží aj na kombinácii s ďalšími farbami v interiéri. V podstate neexistuje žiadne všeobecné pravidlo či jednoduchá odpoveď. Vždy ide o kombináciu farieb a ich prepojenie. Nedá sa povedať, že je skvelá za posteľou, ale škaredá v kuchyni. S pôsobením farieb je to podstatne zložitejšie, keďže každý vidí farby odlišne a na každého pôsobia iným spôsobom.

Do spálne i kúpeľne

Tyrkysovú môžete použiť napríklad na kuchynskej linke a dosiahnete svieži a originálny vzhľad. Váš domov príjemne osviežia aj doplnky v odtieňoch tejto farby. Keďže tyrkysová pripomína vodu, určite zaujímavo bude pôsobiť na obklade v kúpeľni. A vďaka tomu, že ide o chladnú farbu, tak je vhodná aj na maľovanie stien v spálni na lepší spánok. Zaujímavá je kombinácia tyrkysovej a horčicovej žltej.

Pre chlapcov aj dievčatá

Či už plánujete dievčenskú alebo chlapčenskú izbu, na maľovanie stien môžete pokojne použiť tyrkysovú. Tu sa môžete pekne pohrať s kombináciami farieb. Dobre ladí s kráľovskou modrou a spojenie s ružovou pôsobí nežne. Takéto zladenia hneď ukážu, či izbe vládne malý pán alebo slečna.

Foto: Bigstockphoto.com