Skáče na vás nemilosrdná depresia len čo pomyslíte na prichádzajúcu jeseň a predstavíte si upršané počasie a melanchóliu, ktorá sa na vás nalepí zväčša už ráno po prvom otvorení očí? Nenechajte sa ovplyvňovať pochmúrnym okolím a čerpajte energiu a silu z tohtoročného leta po celý rok až do nadchádzajúcej jari. Verte či nie, pomôže vám v tom i spôsob vášho jesenného obliekania.

Neprepadnite zlej a negatívnej nálade hneď vo chvíli, keď za vašimi oknami nevykukne slniečko, ale bude tmavo a zamračene. Ukážte prírode, že ste vyzretejšia než ona a nejaké horšie počasie vás nerozladí. Dajte jej to najavo svojim outfitom, ktorý nebude ani omylom naznačovať, že by ste boli najradšej na slnkom zaliatej pláži a rozčuľuje vás čo i len vyjsť na zamračenú ulicu. Hýrte farbami, letnými vzormi, zabudnite na konformitu a vyžarujte teplo zo seba.

Oblečením môžete proti pochmúrnym myšlienkam a nálade bojovať viac ako jednoducho. Stačí sa odpútať od všadeprítomných negatívnych vĺn a ísť si svoje. Neobliekajte si počas jesene (no taktiež ani v zimnom období) len tie najtmavšie farby, aké nájdete vo svojom šatníku, neobzerajte sa v obchodoch len po čiernych či tmavohnedých čižmách, ale prelomte všetky zaužívané jesenné “módne” trendy a buďte iná.

Vzory, farby, strihy
Skúste sa na jeseň odviazať a vyberte zo svojej skrine také letné veci, ktoré sú svojimi strihmi použiteľné aj do chladnejšieho počasia. Letné šaty skombinujte s farebne príbuzným sakom, doplňte silonkami a čiernymi lodičkami a určite nebudete vyzerať pochmúrne ako počasie. Svoj outfit môžete podčiarknúť aj trefnou kabelkou, ktorá vás rozžiari a pridá vám na pozitívnej energii. Ženy určite kabelkám, ktoré “sršia” energiou dobre rozumejú a milujú ich.

Na jeseň sa hodia kabelky v bledohnedej farbe, ktoré nepôsobia ani pochmúrne, no nie sú ani príliš výstredné a navyše sa hodia takmer ku každému outfitu. Ak si budete kupovať nové módne kúsky do chladného počasia (čo bez najmenších pochýb aj budete), neobzerajte sa len po tých najtmavších odtieňoch. Je jasné, že mať čierny sveter je povinnosťou, no nemusíte ich mať v tejto farbe všetky. Odtiene staroružovej sú stále v kurze a ani pastelové farby vhodne skombinované s ostatným oblečením nebudú pôsobiť lacno.

Buďte odvážna aj v iných kúskoch oblečenia. Je zrejmé, že zimnú bundu či kabát si kúpite vo farbe alebo vzore, ktorý ľahko pasuje ku všetkému, no čo sa týka výberu obuvi do jesenného či zimného počasia, popustite uzdu odvahe. Ak si môžete dovoliť iba jedny topánky, rozhodne teda stavte na čierne, pretože tie vás nesklamú, no ak si môžete dovoliť viacero párov, potom nechajte voľný priebeh farbám, vzorom, no i výške opätku. Veľa šťastia s porážaním jesennej a zimnej nálady!

Foto na titulke: Pixmac.sk, Benito – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!