Bio kakaové masloKaždý človek už určite ochutnal kakao. Málo ľudí však vie, že má aj mnohé liečivé a kozmetické účinky. Africkým ženám slúži kakao, vo forme kakaového masla, v starostlivosti o pokožku dlhé storočia. Keďže jeho účinky overilo už mnoho generácii, neexistuje žiaden dôvod, prečo by ste sa k jeho spokojným používateľom nemohli pridať aj vy.

Kakao ako dar z prírody

Aztékovia a Mayovia boli prvé civilizácie, ktoré používali kakao ako potravinu. Za domov kakaa sa považuje Mexiko. Z tejto krajiny sa dostalo do Európy za čias dobývania nových krajín. Po privezení sa stalo kakao obľúbenou potravinou a pochúťkou po celej Európe. Kakao sa získava z kakaovníka, ktorý rastie len v okolí rovníka. Plody, ktoré pripomínajú veľké struky, obsahujú kakaové bôby. Práve z nich sa získava po úprave nielen kakaový prášok, ale aj kakaové maslo.

Kakaové maslo a zdravie pokožky

Použitie kakaového masla je naozaj jednoduché. Keďže sa maslo topí pri teplote tela, natiera sa na postihnutú pokožku. Účinky kakaového masla na pokožku sú pestré. Maslo sa dá použiť prakticky na celé telo. Kakaové maslo pokožku hydratuje a zvláčňuje ju. Pomáha odstrániť akné a zmierňuje aj iné zápaly kože. Ďalším problémom, s ktorým si kakaové maslo poradí sú strie. Spomaľuje tiež starnutie pleti a znižuje rýchlosť vzniku vrások. Keďže výťažky z kakaa nedráždia ani tú najcitlivejšiu pokožku, môže maslo použiť naozaj každý.

Kvalitné kakaové maslo dodá zdravie každej pokožke. Cena kakaového masla neodradí od jeho kúpy nikoho, kto chce pre svoju pleť len to najlepšie. Ak máte záujem aj o iné prírodné prípravky, ktoré vám pomôžu navrátiť zdravie nielen pokožke, navštívte stránku www.bionatural.sk/blog/.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!