Je dôležité mať na veci vlastný názor, vedieť sa rozhodnúť podľa seba a nenechávať sa ovplyvňovať okolím. Avšak, obklopujeme sa priateľmi, rodinou, známymi, kolegami. Nie nadarmo sa hovorí, že s tým, s kým najviac trávime čas, sa začneme po čase jeden druhému podobať. Nie vo vonkajšom výzore, ale v tom vnútornom. Podobné záujmy, názory, nápady, myslenie. A tu je jednoduché sa nechať ovplyvniť. K lepšiemu, nie je problém. K horšiemu, dávajte si pozor.

priateľky

Je zvláštne ako často nevieme povedať nie ľuďom, na ktorým nám záleží. A to aj napriek tomu, že to nie myslíme. Snažíte sa prestať fajčiť, naozaj viete, že vám to škodí, ale pri káve vás priateľka ponúkne a začne presviedčať: “Veď iba jednu, daj si so mnou, čo ma necháš fajčiť samú?” Alebo sa chcete zdravo stravovať a na návšteve vás ponúknu poriadnym múčnikom. Pri odmietnutí si vyslúžite poznámku: “No hádam ma takto neurazíš!” A zoberiete si.

Príkladov je mnoho, väčšina z nich však nie sú príliš nebezpečné. Až keď príde na hazard. Nedajte si nahovoriť, čo viete, že nie je pravda. Musíte uznať, že hazardné hry musia byť pre vás tabu. Nesúhlaste, ak počujete, že veď táto ruleta zdarma nepredstavuje problém. Predstavuje a vy ho nemusíte okúsiť. Priatelia to určite nemyslia zle, ale to, čomu prepadli oni, nemusíte tak zaručene prepadnúť aj vy. Hry, kde ide o peniaze, nikdy nie sú dobrým nápadom a po istom čase vám ruleta zadarmo nebude stačiť!

Hovorí sa, systémy hry ruleta nás naučia ako na to – povedzte STOP. Neriskujte svoje ťažko zarobené peniaze, o ktoré môžete v sekunde prísť. Priatelia, ak sú tí praví, vás neprestanú mať radi a určite na vás nezanevrú, ak sa jednoducho do problémových situácií nechcete dostať. Na tom nie je nič zlé, keď odmietnete. A možno práve vašou reakciou aj priatelia pochopia, že to, do čoho vás sami lákali, nie je najlepšie ani pre nich.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!