Pixmac000001991692Svoje deti milujete nadovšetko, o tom niet žiadnych pochýb. Veď sú vaše a za nič na svete by ste ich nevymenili. Niekedy sú však chvíle, kedy už aj rodičom dochádza trpezlivosť a potrebujú pomoc. Je to práve vtedy, keď sú vaše ratolesti neposlušné, vyvádzajú a nevedia si rady, čo so sebou. Niekedy je naozaj ich správanie nezvládnuteľné a nie je vôbec žiadnou hanbou, ak aj rodičia potrebujú niekedy s výchovou pomôcť. Nervy máte predsa len jedny a deti treba naučiť dobrým mravom, či už po dobrom, alebo po zlom.

Nebojte sa požiadať o pomoc s výchovou svojich najmenším, ak ju nezvládate. Pomôcť vám môže na jednej strane vaša rodina. Iná generácia, rozdielne zmýšľanie a rôzne zvyky. Aj to môže na dieťa zapôsobiť želaným spôsobom. Ak nechcete zaťahovať do výchovy svojho dieťaťa blízkych, obráťte sa napríklad na psychológa. Ten by mal v dieťati vyvolať rešpekt omnoho väčší ako niekto jemu príbuzný, a tým pádom aj môže mať väčší úspech.

Dieťa musí vedieť, kde sú jeho hranice a uvedomovať si, čo môže a čo nie. Práve cudzia autorita môže vyvolať vo vašom potomkovi ten reflex dobrého správania a počúvania vašich želaní. Nenechajte si od dieťaťa doslova skákať po hlave, vy ste rodič a to, čo si vyžadujete, by malo aj platiť. A je úplne jedno, či sa to deťom páči, alebo nie. Ak si výchova vyžaduje zvýšený hlas, použite ho, zákazy, tresty, pracujte s nimi. Dieťa musí mať disciplínu.

Horšie vzory správania môže dieťa pochytiť v škole, tomu sa, bohužiaľ, nevyhnete. Skúste s ním jednať ako so seberovným, práve to by mohlo naň zapôsobiť a zmeniť jeho myslenie smerom, akým chcete vy. Dieťa tak akoby nadobudne istý pocit zodpovednosti, bude sa cítiť dôležito a nebude vás chcieť sklamať. Je to však náročné, nájsť akýsi prienik do dobrej výchovy a k skvelým výsledkom v správaní dieťaťa. Nevzdávajte to!

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD – pixmac

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!