História mesta je neodlúčiteľne spätá s jazerom Hevíz, ktoré je známe po celom svete ako najväčšie jazero s liečivou vodou v Európe. Termálne pramene obsahujú síru, rádium a významné minerálne látky. S jazerom neodmysliteľne súvisí liečivé bahno. Na hladine jazera s rozlohou asi 5 hektárov sa jagajú krásne lotosové kvety. Návštevníci jednoducho toto významné kúpeľné mesto zbožňujú. A naozaj oprávnene. Kúpať sa tu môžete po celý rok. Liečivé horúce pramene pôsobia ako balzam na telo i dušu v zime aj v lete. Kúpele ponúkajú svoje služby pacientom s chorobami pohybového ústrojenstva a nervovými poruchami. Vody sa používajú pre kúpeľnú liečbu, ale aj pitné kúry. Na pitie je liečivá voda vhodná najmä pri žalúdočných problémoch. Ak sa vám nechce stráviť celý pobyt pri unikátnom termálnom jazere, nevadí. Mesto a jeho hotely a penzióny ponúkajú široké spektrum služieb v oblasti wellness a spoločenských akcií.

Vŕta vám v hlave otázka, kde sa vlastne kúpeľné mestečko Hevíz nachádza? Nelámte si hlavu. Leží v blízkosti obce Keszthely a poznávacím orientačným znakom je poloha v juhozápadnom výbežku jazera Balaton.

Návštevníkom kúpeľné mesto ponúka široké možnosti ubytovania. Priamo v centre sa nachádza hotel Panorama. Na lahodnej kávičke či chutnom vínku si môžete pochutnať v jednej z početným kaviarničiek či barov. Námestie je plné obchodíkov a je stvorené pre večerné romantické prechádzky.

Samotné mestečko Hevíz môže z historických skvostov ponúknuť miestny kostolík. Omnoho zaujímavejšia je však návšteva zámku v meste Keszthely alebo zrúcanín Tátice a Szigliget. Čo poviete na poznávaciu plavbu po Balatone? Výzvou je aj strávenie voľného večera s maďarským národným folklórom a pohárom lahodného vína v kruhu priateľov. Kroky turistov z Hevízu každoročne smerujú do mesta Szombathely, ktoré je sídlom tretej najväčšej katedrály a najväčšej botanickej záhrady v Maďarsku. Stavba zhotovená z dreva je pýchou národného parku Nemzeti. Mestečko a jeho okolie ponúka takmer nevyčerpateľné možnosti trávenia voľných chvíľ v kruhu rodiny či priateľov.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!