Krása ukrytá v prírode – aj tak možno charakterizovať mesto, ktoré sa nachádza v Polabskej nížine na brehoch rieky Labe. Od hlavného mesta českej republiky ho delí približne 50km. Nadmorská výška 190 m.n.m. poskytuje dokonalé predpoklady pre stabilné počasie. Poděbrady patria k najteplejším miestam našich západných susedov.

Srdcom mesta je gotický hrad pochádzajúci z 13. storočia. Návštevníkov príjemne naladí romantická prechádzka lesom, ktorý pripomína park. V jeho útrobách sa nachádza jazdecký areál. Pozornosť si zaslúži námestie, kde sa majestátne vypína kostolík Anežky Českej. Neďaleko neho stojí budova múzea, v ktorej akoby sa zastavil čas. Hrdo pripomína milovníkom histórie doby minulé. Mesto Poděbrady je obklopené prekrásnou prírodou. Vrch Oškobrh (285m m.n.m.)je neodmysliteľnou súčasťou okolia mesta. Krásne pamiatky aj príroda sú však v úzadí v porovnaní s atraktívnymi kúpeľmi.

Počiatky kúpeľníctva v Poděbradoch sú spojené s menom majiteľa kaštieľa Hohenloheho, ktorý požiadal Karla Bülowa, aby našiel miesto, kde v roku 1905 vytryskli minerálne vody. Liečivá sila vôd v Poděbradoch spočíva v jej obsahu. Voda patrí medzi silno mineralizované kyselky, hydrogénuhličitano-chlorido-sodno-vápenaté, s teplotou 14 stupňov Celzia a s obsahom alkálií. Využíva sa predovšetkým na liečbu srdcových a cievnych ochorení. Úspešne prebieha liečba diabetikov. Špecialisti ordinujú pacientom prevažne kúpeľnú liečbu, masáže a rehabilitáciu. Nesmieme zabudnúť na diéty, ktoré návštevníkom pomáhajú „zhodiť“ prebytočné kilogramy. V ponuke je šetriaca, redukčná, nízkocholesterolová či diabetická diéta. Zákazníci si môžu vybrať zo širokej škály pobytov. Stále populárnejšie je wellness. Jeho služby nájdete takmer vo všetkých hoteloch a penziónoch. V blízkosti rieky Labe sa vyníma romantický hotel Zámoček. Hlavným kúpeľným domom je hotel Libenský. Stred mesta patrí komplexu Libuše. Spoločenské typy ocenia hotel G-Rex. Ku kúpeľnému mestu patrí Kongresové a kultúrne centrum Lázeňská kolonáda, kde sa každoročne uskutočňuje veľa akcií. Júl patrí hudobnému festivalu BARVY LÉTA a jazdeckým dostihom. August je spojený s folkovým a country festivalom a folklórnym tanečným festivalom.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!