Jednými z preslávených maďarských kúpeľov sú kúpele v meste Zalakaros, ktoré patria do kategórie najmladších kúpeľov. Liečivé horúce pramene boli objavené náhodne v roku 1962 pri ropných vrtoch s teplotou 19 stupňov Celzia. Vďaka nim sa Zalakaros stalo malou mekkou kúpeľníctva v Maďarsku a vyhľadáva ho čoraz viac turistov z Európy. Vo vzdialenosti niekoľkých desiatok kilometrov smerom juhozápadne sa nachádza Balaton. Vzdialenosť od hlavného mesta Bratislavy je okolo 370km.

Horúce liečivé pramene sa využívajú pri liečbe chorôb pohybového ústrojenstva, nervových porúch, problémov látkovej výmeny. Výnimkou nie je odstraňovanie gynekologických problémov a poskytovanie rehabilitačnej liečby. Vodu charakterizujeme ako alkaloidochloridovú, vodíkovo-karbonátovú. Obsahuje jód, bróm, fluór, ale aj draslík, sodík, železo a mnohé iné užitočné minerálne látky a stopové prvky. Pacienti sú liečení špeciálnymi procedúrami od kúpeľnej liečby, cez zábaly, masáže až po elektroliečbu či galvanické procedúry. Liečebné a wellness procedúry na nadštandardnej úrovni môžete nájsť nielen v kúpeľoch, ale aj hoteloch Venus, Vital, Hotel Karos Spa Superior a mnohých iných. Vybrať si môžete polohu priamo v centre mesta alebo pokojné ubytovanie obklopené prírodou.

Medzi zaujímavosti okolia jednoznačne patrí jazero Balaton, ktoré je akýmsi symbolom Maďarska a je vyhľadávané aj slovenskými turistami. Pohľad na prekrásnu panoramatickú prírodu a mestečko ponúka rozhľadňa vzdialená dva kilometre od mesta. Milovníci kultúrnych a historických pamiatok ocenia dominanty mesta Keszthely. V meste sa nachádza prekrásny kaštieľ Helikon, ktorý disponuje počtom miestností 101. Z roku 1959 pochádza Arborétum Budafa. Asi sto kilometrov je vzdialené mesto Veszprém s Múzeom kráľovnej Gizely, Hradnou bránou či Kaplnkou sv. Juraja. Možností je naozaj veľa. Pri námestí sv. Trojice sa nachádza Dubniczayho palác. Kroky turistov s obľubou smerujú ku Körmendyho domu postaveného v barokovom štýle. Zalakaros nie sú len kúpele, ale aj prekrásne okolie miest Keszthely a Veszprém, ktoré si získajú srdce každého.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!