Ste obdarená mastnou pleťou, ktorá vám spôsobuje vrásky na čele? Nemožné! Mastnota sa podpisuje pod rozšírené póry, vznik neatraktívnych vyrážok a lesknutie tváre, určite však nie je pôvodcom vrások. Práve naopak. Zmierňuje až spomaľuje priebeh starnutia, preto je aspoň malou satisfakciou po dlhodobých a náročných problémoch s akné.

Vrásky? To nepoznám
Kým dámy so suchou pokožkou bojujú neustále proti jej vplyvom, vám tento problém nehrozí. Aspoň nie tak skoro. Tvorba vrások, stenčovanie pokožky či pigmentové škvrny pocítite a objavíte v podstatne neskoršom veku. Preto si mladistvý vzhľad užívajte čo najdlhšie ako sa len dá. Veď si to predsa zaslúžite.

Výhodou mastnej pleti je, že nemusíte investovať do drahej kozmetiky, aby ste si udržali mladý výzor aj v staršom veku. To isté platí aj pre špeciálne zákroky, ktoré mnohé, najmä známe ženy podstupujú. Neznamená to však, že o svoju tvár sa netreba starať a jej postupné aj keď pomalé starnutie by ste mali mať neustále na pamäti.

Základom je jej dôkladné čistenie a pozorovanie. Ak na nej objavíte časti, ktoré sú vysušené, je to prvý príznak, že aj mastná pokožka prechádza do obdobia staroby. Určite nie je dôvod na paniku. Ešte stále je dobre vyživovaná a dostatočne hydratovaná. Obozretnosť je však na mieste a prvé záchranné kroky k dlhodobej mladosti nemôžu poškodiť.

Zatiaľ čo dámy s jednotným typom pleti to majú čo sa týka starostlivosti o ne ľahšie, vy budete musieť vynaložiť trochu viac úsilia. Všetko má však svoje výhody aj nevýhody, takže až také veľké sebazaprenie to nebude. Je dôležité pristupovať k jednotlivým častiam individuálne. To znamená suchšie miesta vyživovať a hydratovať prípravkami vhodnými pre suchú pokožku a naopak mastnejšie časti tváre ošetrovať rovnako, ako ste to mali vo zvyku doteraz. Základom je však nevynechať dennú ako aj nočnú starostlivosť a aj keď sa vám práve nechce, premôcť lenivosť znamená v tomto prípade veľký krok k dlhodobej mladosti.

Ak chcete posilniť mladý výraz vašej tváre ešte viac, nezabúdajte na zdravé, kvalitné stravovanie a obmedzovanie škodlivín. Dôležitý je pitný režim, dodržiavať ho v lete aj v zime by malo byť pre vás prioritou. Konzumácia zeleniny a ovocia je pre podporu mladej a krásnej pleti alfou a omegou. Vyhýbajte sa nakoľko je to možné alkoholu a fajčeniu, najmä cigarety sú veľkým fanúšikom vrások. Počas opaľovania používajte špeciálne ochranné faktory a nepreháňajte to s chytaním bronzu. Pri dôslednom dodržiavaní aspoň niektorých rád sa tak môžete tešiť z mladučkého výzoru ešte niekoľko rokov.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!