Emancipácia žien 21. storočia nie je len témou mnohých časopisov, svoje miesto si vydobyla aj vo vlasovej kozmetike. Jednoduchý, krátky strih vlasov zdobí hlavy mužov, ale aj mnohých žien. Pričom platí, že účesy z krátkych vlasov, nie sú len doménou starších žien; čoraz viac mladučkých dievčat uprednostňuje ležérny štýl a praktickosť krátkeho účesu.

Strapatý, chlapčenský strih v štýle Meg Ryan alebo okúzľujúce, sexi mikádo na spôsob Victorie Beckham? Ten prvý strih oživí kvetinová šatka do vlasov alebo vkusná, hrubá čelenka, vďaka ktorým budú vlasy vyzerať bohatšie a opticky sa navýši objem vlasov. Trendy mikádo účes, tiež nazývaný bob účes, možno nosiť tradične uhladený, pričom každodenná starostlivosť o vlasy si vyžaduje časovo náročné žehlenie vlasov. Naopak, ak pri postupne zostrihanom mikáde, zvolíte fúkanie vlasov smerom von, účes je na svete behom 5-tych minút!

Dobrý príklad, že aj krátke vlasy sa dajú nosiť rôzne, je slávna barbadoská speváčka a kráska v jednom – Rihanna. Inšpirujte sa jej vlasovými kreáciami, tieto kreatívne účesy pre dievčatá sú hitom nielen pre Američanky! Ak chcete zažiariť a s obľubou prezentujete módne účesy 2010, štýlová ofina dohora či hustá, ofina nabok sú pre vás tým pravým!

Moderné účesy pre krátke vlasy na rok 2010

Foto: SXC.hu, Video: Youtube.com